Новини » Політика 28 серпня, 2018, 20:59
«Хіба з Марса»: Піскун прогнозує труднощі з формуванням суддівського складу Антикорупційного суду
ZIK
ZIK

В Україні немає де взяти суддів для Вищого антикорупційного суду з огляду на вимоги, прописані в законі про ВАС.

Про це в ефірі програми Vox  populi на телеканалі ZIK заявив екс-генеральний прокурор України (2002-2003, 2004-2005, 2007 р.) Святослав Піскун.

Гість програми зауважив, що Україна нині стала настільки корумпованою, як ніколи раніше. Як приклад, екс-очільник ГПУ розповів про те, що в Україні є одна державна організація, яка займається рейдерством: ті, хто приходить із перевіркою кілька разів на рік, отримують від професійних юристів, які працюють законно, по кілька тисяч доларів, лише аби їх не перевіряли.

Відповідаючи на запитання про формування Вищого антикорупційного суду, Святослав Піскун заявив, що в нашій країні немає де взяти суддів для Вищого антикорупційного суду з огляду на вимоги, прописані у законі.

«Хіба з Марса чи Місяця ми маємо їх привезти – немає в Україні таких юристів, які понад п’ять років працювали в Європі за європейським правом», – зауважив екс-генпрокурор.

З його слів, закон написаний під диктовку МВФ, який хотів захистити свої гроші в Україні, які безсовісно розкрадені, тому з’явилися відповідні норми про суддів, і з огляду на це – складнощі з формуванням ВАС.

Водночас Святослав Піскун зауважив, що справ проти топ-корупціонерів в Україні щораз менше: «Таке враження, що в нас вже корупціонери закінчилися. У мене склалося таке враження, що ще рік – і нам не буде потрібен Антикорупційний суд, бо корупціонерів щораз менше, хоча Україна чомусь перебуває на першому місці у світі за рівнем корупції».

Гість програми спрогнозував, що з формуванням суддівського складу ВАС буде велика проблема. Святослав Піскун розповів, що він пропонував засекретити суддів ВАС, і така практика існує за кордоном.

Нагадаємо, за даними Вищої кваліфікаційної комісії суддів, за майже три тижні до завершення терміну подання документів на посади суддів до Вищого антикорупційного суду заявки подали лише шестеро кандидатів. Загалом до ВАС планують набрати 39 суддів, із них 12 – до Апеляційної палати.

14 червня закон про ВАС набув чинності. 12 липня ВРУ схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 00:27 :17