Фізик про подорожі у часі: Математично – це можливо, створюємо робочу модель

Фото: walldevil.com

Бен Тіппетт з Університету Британської Колумбії в Канаді і Девід Цанг з Мерілендського університету в США заявили, що розробили математичну модель надійної машини часу. Тепер вчені займаються втіленням теорії у практику.

Згідно з твердженнями вчених, складність полягає в використанні кривизни просторово-часового континууму у Всесвіті для викривлення часу на щось, подібне колу, який би дозволив умовному ящику з потенційними пасажирами подорожувати в минуле або майбутнє, пише naked-science.

«Люди думають про подорожі в часі як про щось фантастичне. І ми звикли так вважати, адже це здається таким нереальним. Але математично – це можливо», – пояснює Бен Тіппетт.

У співпраці з Девідом Цангом Бен Тіппетт використовував Загальну теорію відносності Ейнштейна для розробки нової математичної моделі надійної машини часу, яку вони назвали TARDIS (Traversable Acausal Retrograde Domain in Space-time)

За математичною моделлю, яку представили фізики, варта уваги концепція про те, що нам слід сприймати Всесвіт в чотирьох вимірах одночасно, де четвертий вимір представлено часом, а не дивитися на неї як на тривимірний простір. Це б дозволило вченим використовувати просторово-часовий континуум у всіх доступних напрямках простору і часу в кривизні Всесвіту.

Фото: TARDIS / Ben Tippett/David Tsang
Фото: TARDIS / Ben Tippett/David Tsang

«Напрямок часу на поверхні простору-часу виглядає як викривлення. Існують дані, що показують, що чим сильніше ми наближаємося до чорної діри, тим сильніше сповільнюється час. Моя модель використовує кривизну простору-часу для викривлення часу в форму кола для пасажирів, а не випрямлення його в пряму лінію. Це коло і відправляє нас в минуле», – пояснює Тіппетт.

Поки що розробка робочої версії такої машини часу на базі нової математичної моделі неможлива, так як для цього необхідний ще не відкритий матеріал.

«У той час як математично – це можливо, спорудити просторово-часову машину ще неможливо, так як для цього необхідні відповідні матеріали – ми називаємо їх «екзотичною матерією», яка б викривляла простір-час таким неймовірним способом. Однак такого матеріалу ми поки не відкрили», – підсумовує вчений.

Loading...