Новини » Політика 28 серпня, 2018, 18:50
Експерт із питань енергетики закликає переглянути співпрацю України з МВФ в частині ціни на газ
ZIK
ZIK

Щоб вирішити питання щодо ціни газу, треба переглянути положенням меморандуму з МВФ і повернути під контроль України питання внутрішньої політики. Адже тарифи – внутрішня політика. Це не справа МВФ, не справа Світового банку.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт із питань енергетики Валентин Землянський.

Нагадаємо, МВФ наполягає на підвищенні ціни газу для населення України, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, з огляду на зростання цін на міжнародних ринках.

Також відомо, що до 1 квітня Кабмін мав би переглянути методику визначення цін на газ для населення. Це передбачає чинна нині постанова Кабміну №187 від 22 березня 2017 року.

Прем’єр Гройсман заявив, що зараз уряд в пошуку оптимальної ціни.

Експерт із питань енергетики Валентин Землянський зауважив, що Кабмін порушив деякі пункти своєї ж постанови.

«По-перше, ціну на газ мали озвучити ще до 1 квітня. По-друге, у переговорах з МВФ беруть участь Нафтогаз та Мінфін, а Міненерго не бере участі у цих переговорах. Але за постановою Кабміну, саме Міністерство енергетики має озвучити ціну газу на опалювальний період. По-третє, мені не зрозуміло, чому Рева посилається на меморандум 2009-го року. Були ж меморандуми 2015- 2016 років. Щоб наговорити на Тимошенко? Можливо. Але у 2015-2016 роках хто підписував документи? До них мають бути питання», – зауважив гість програми.

Водночас експерт додав, що в нинішній ситуації Україні варто переглянути співпрацю з МВФ.

«Адже усі ці «страшилки» про те, що якщо ми не отримаємо траншу МВФ, то все буде дуже погано, але в нас і з траншем МВФ усе погано. По великому рахунку, усі ці кошти, які ми отримаємо від МВФ, вони підуть на субсидії, які треба буде закласти у бюджеті у випадку підвищення ціни на газ. Тому вихід лише один – перегляд положень меморандуму з МВФ і повернення під контроль України питань внутрішньої політики. Адже питання тарифів – внутрішня політика, питання ринку землі – теж внутрішня політика. Це не справа МВФ, не справа Світового банку», – наголосив Землянський.

Експерт підкреслив, що те, як Україна буде формувати свій ринок – це питання суто українське.

«Якщо хтось буде приїжджати і розповідати нам, що та як ми маємо робити, то це пряме вторгнення у внутрішні справи держави. Питання тарифоутворення – внутрішнє питання держави України. Чому МВФ не розповідає Німеччині або США, які тарифи у них мають бути? У них є свої правила. То чому нам мають диктувати правила? Нам треба визначитися у базових речах. Тоді все буде добре», – заявив Валентин Землянський.

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявив, що від підвищення ціни на газ для населення Україна нічого не виграє.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 14:31 :39