Новини » Події 28 серпня, 2018, 18:30
Екс-голова слідчої комісії ВРУ щодо Іловайської трагедії вказав на невраховані втрати
ZIK
ZIK

Іловайська трагедія – це ланцюг подій, проте втрати рахують лише за одним епізодом – проривом з «Іловайського котла».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин Іловайської трагедії (2014 р.) Андрій Сенченко.

Гість програми, коментуючи дані щодо втрат під час Іловайської трагедії, які офіційно оприлюднені, зазначив, що вказані цифри – це втрати під час одного епізоду, прориву з так званого «Іловайського котла».

«І наша комісія, і Генеральна прокуратура окреслили контури того, що називається Іловайською трагедією – це ланцюг подій. І можу вам сказати: лише у секторі «Д» під час тих подій загинули 127 військовослужбовців і представників інших силових структур. І їх немає, вибачте, у цьому балансі живих і мертвих, який пропонують суспільству. І понад 700 військовослужбовців було поранено у секторі «Д», – нагадав Андрій Сенченко.

Гість програми наголосив, що втрати під час взяття Іловайська, боїв у місті, двох спроб імітації деблокування Іловайська не взяли до уваги.

«Узяли один фрагмент і намагаються навколо цього розказувати про баланс – наших стільки, тих – стільки, але в таке «більше-менше» грати не можна», – вважає Андрій Сенченко.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 року поблизу Іловайська (Донецька область) противник оточив добровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ, що призвело до значних втрат в особовому складі, а також до захоплення в полон українських силовиків.

14 серпня 2017 року ГПУ опублікувала результати розслідування Іловайської трагедії. За даними Головної військової прокуратури, лише за 29 серпня 2014 року в Іловайську загинули 366 українських бійців, 429 – отримали поранення різного ступеня тяжкості, ще 300 – потрапили в полон, було втрачено техніки на 300 млн грн.

Начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що в серпні 2014 року Іловайськ вже не мав для ЗСУ стратегічного значення та був «одним із тактичних завдань», яке вирішувалось під час масштабної операції на лінії фронту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 15:27 :43