Новини » Світ 28 серпня, 2018, 18:25
Доля «італійського страйку» польських прикордонників вирішиться за два тижні

Польські прикордонники разом з силовиками продовж двох тижнів прийме рішення, чи на зовнішніх кордонах Польщі, зокрема з Україною, буде запроваджено так званий «італійський страйк» у протесті проти небажання влади підвищити зарплати та пенсії.

Про це зазначив голова профспілки Прикордонної служби Польщі Марцін Коляса, передає «Укрінформ».

«Остаточне рішення з цього приводу ще не прийнято. Його можна очікувати упродовж двох тижнів, якщо ми не домовимося з міністерством (внутрішніх справ та адміністрації – ред.)»,- заявив Коляса.

Він додав, що розіслані листи профспілкових організацій структур, які підпорядковані МВС Польщі, до 50-ти різних адресатів (керівництв аеропортів, пасажирських та вантажних перевізників тощо) є попередженням про те, що можуть мати місце елементи «італійського страйку» на зовнішніх кордонах РП, якщо профспілки і профільне міністерство не домовляться.

«Ми закликаємо міністерство підписати з нами угоду, оскільки не хочемо, аби це призвело до ускладнень в русі на кордоні»,- констатував голова профспілки польських прикордонників.

Польські ЗМІ інформували, що представники профспілок силовиків хотіли у вівторок зустрітися з прем’єр-міністром Польщі Матеушом Моравецьким. Однак, як зазначив Коляса, в уряді не погодилися на цю зустріч.

«Але ми готові до переговорів із владою у будь-який час», – додав він.

Як інформували польські ЗМІ, у листі профспілки силових структур попереджають, що запровадження елементів «італійського страйку» у вигляді дуже детальної і поглибленої перевірки на прикордонних пунктах може призвести до зростання черг на кордонах Польщі з іншими країнами.

Протест польських силовиків, зокрема прикордонників, триває вже декілька тижнів. Вони вимагають підвищення зарплат і повернення до попередньої пенсійної системи. Переговори з цього приводу профспілок і керівництва МВС тривають з березня, однак не принесли жодних результатів.

Станом сьогодні, час очікування на перетин українсько-польського кордону становить, в середньому, три-чотири години.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 14:39 :28