Новини » Світ 27 серпня, 2018, 12:18
З дзьобом, але без панцира: у Китаї виявили черепаху, вік якої 228 млн років
naked-science.ru
naked-science.ru

У провінції Гуйчжоу (південний захід Китаю) палеонтологи знайшли останки давньої черепахи без панцира, віком у 228 млн років і розмірами більше як двоспальне ліжко.

Серед інших плазунів черепахи виділяються, по-перше, панциром, а по-друге – твердим беззубим дзьобом. У викопної черепахи, вік якої оцінюється в 228 мільйонів років, вже був дзьоб, але її кругле сплощене тіло ще не несло панцира, нагадуючи пружну літаючу тарілку фрісбі. Опис раніше невідомої вимерлого виду представлено в журналі Nature, пише naked-science.

Ці черепахи були вельми великими – більше 1,8 метра в довжину, з довгим хвостом і дископодібним тілом. Вчені вважають, що ця черепаха жила на мілководді і знаходила їжу, розкопуючи придонний грунт.

Дослідник з Філдовского музею природної історії Олів’є Ріпел (Olivier Rieppel) і його співавтори дали їй назву – Eorhynchochelys sinensis, що можна перевести як «перша черепаха з дзьобом з Китаю».

Варто сказати, що походження черепах і їх відхід від інших рептилій залишається погано вивченим. Тому нова знахідка – з дзьобом, але без панцира – вносить важливий внесок в розуміння цього процесу, вказуючи на незалежний розвиток двох ключових черепашачих ознак. До сих пір палеонтологам були відомі лише стародавні зразки з частково сформованим панциром, але без дзьоба.

Будова голови Eorhynchochelys sinensis вказало на ще одну стару загадку черепах. Справа в тому, що до цих пір не відомо, від якої саме групи рептилій вони відділилися і чи можна відносити їх до діапсидів (куди включають сучасних птахів, ящірок і змій), або до більш примітивних анапсидів (інші можливі представники цієї групи вже вимерли). В останні роки вчені схиляються до версії, що черепахи – діапсиди – аналіз черепа Eorhynchochelys sinensis підтвердив цю версію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 14:48 :37