Новини » Регіони 27 серпня, 2018, 11:44
В Івано-Франківську в Центрі польської культури презентують виставку фото і документи 1929-1949 років

В Івано-Франківську, 30 серпня, в Центрі польської культури та європейського діалогу відкриється виставка фото і документів із «Рубінової брошки». Пояснення до фотографій – це фрагменти оригінального тексту із книги Анджея Скібнєвского «Рубінова брошка. Львівська історія в листах».

Про це сьогодні, 27 серпня, IA ZIK повідомили організатори виставки.

Виставка в Івано-Франківську міститиме близько тридцяти світлин, тісно переплетених з історією львівської сім’ї, описану у згаданій вище книзі «Рубінова брошка. Львівська історія в листах».

На частині фотографій зображено свердловини і машини для пошуку нафти в околицях Станіславова, будинок директора копальні і групове фото її працівників. Експонати виставки – це копії малюнків Кристини Альбрехт, а оригінали найцікавіших документів з періоду, описаного у книзі, – це папська булла для родини Енґелів, датована 1927 роком, протокол НКВД арешту Кристини Альбрехт в липні 1940 року, картки в’язнів та полонених, надіслані зі Старобєльська і Мурнау, інструкції для в’язнів Мурнау щодо посилок і т. д. Збереглися також цитовані в книжці кулінарні рецепти на «чорний день» та видання для польських солдатів, що воювали у збройних силах на Заході.

Фото і документи було вже презентовано в багатьох місцях – в музеї Опольської Сілезії в Ополі, головній бібліотеці Опольської політехніки, публічній бібліотеці ґміни Дзержонюв у Мостиську, повітовому музеї в Нисі, Центрі культури «Ільгюциємс» в Ризі та Маршалковському уряді Опольського воєводста.

Щороку «Рубінову брошку» презентують на Міжнародному книжковому ярмарку у Варшаві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 12:17 :16