Новини » Економіка 27 серпня, 2018, 8:19
У 2017 році було отруєно хімією та стоками 1200 українських водойм, – Асоціація рибалок
Фото: varjag.net
Фото: varjag.net

Останнім часом почастішали випадки масової загибелі риби в різних куточках України.

В прес-службі Асоціації рибалок України назвали основні причинами масової гибелі риби: неналежне ставлення людини до водойм, незадовільну роботу природоохоронних державних структур, аномальну спеку, маловодний рік, потрапляння у водойми побутових і виробничих стоків, а також хімікатів з полів. Все це призводить до різкого зменшення кількості розчиненого у воді кисню, в результаті чого гине риба.

З початку року масовий мор риби стався в Київській, Черкаській, Харківській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Житомирській, Полтавській області.

«Масова загибель риби в різних регіонах країни – це не природний відбір... У кожного випадку є конкретне людське ім’я. На жаль природоохоронні та контролюючі державні структури демонструють повну неспроможність по боротьбі з цим явищем. Як показала практика, вони можуть тільки зафіксувати факт події. А попередити замори риби, а тим більше знайти винних і гідно їх покарати – такі факти маловідомі. Ось і множаться з кожним роком випадки масової загибелі риби. А винуватці залишаються безкарними...», – стверджують в Асоціації рибалок України.

У 2017 році загальний обсяг скидів у водні об’єкти стічних вод і забруднюючих речовин склав 2 млрд 80 млн м3. В основному це підприємства гірничо-металургійного комплексу і комунального господарства.

Слід також зазначити, що 2018 рік є маловодним. Коли розраховуються гранично допустимі норми викидів у водні об’єкти стічних вод, розраховується сезонність, і наповненість вод. Але якщо наповненість вод стала менше, то велика концентрація викидів позбавляє водойми можливості саме очистити свої води.

«Це не поодинокі випадки отруєння водойм. У 2017 році було отруєно все або майже все живе в 1200 вітчизняних водоймах. Ще в 980 водоймах відбулися заморні явища риби, причиною яких вважали зменшення кількості розчиненого у воді кисню через спеку і розростання синьо-зелених водоростей, які при гнитті виділяють токсини і спалюють розчинений у воді кисень. Але і тут без участі людини не обійшлося. Трагедії в основному походять від ненадання природоохоронними структурами своєчасної допомоги водоймам», – повідомив голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Основна причина більшості випадків загибелі риби – це змита дощами з полів хімія. Потрапляючи в водойми, вона як «напалм» випалює в них все живе. В результаті гине не тільки водні мешканці, а й бобри, качки. Незважаючи на Водний та Земельний Кодекс, які чітко регламентують відстань природоохоронної берегової території, на якій господарська діяльність заборонена, сільхоз угіддя впритул підійшли до наших водойм.

Так само в цьому списку комунальні та виробничі стоки. Як не дивно виробництва стало менше, а шкідливих викидів в природу набагато більше. Це походить від того, що бізнес прийняв введений на законодавчому рівні мораторій на перевірки, як сигнал до вседозволеності.

13 серпня в м.Миколаїв на р. Південний Буг був зафіксований випадок масової загибелі водних біоресурсів. На обстеженій території площею 105 м2 виявлено 1740 штук загиблого бичка розміром від 5 до 15 см. Швидше за все, причиною став сірководень, рівень якого в результаті діяльності людини останнім часом істотно зріс.

У Чорному морі в районі Рибаковкі спостерігається масовий мор риби атерини. В ході огляду інспектори виявили 5 тисяч особин мертвої риби.

Замор риби виявили 23 липня в акваторії Каховського водосховища та річки Дніпро біля села Веселе Бериславського району та 24 липня – біля Нової Каховки. За результатами проведених досліджень було встановлено перевищення гранично допустимої концентрації по нітритам, нітратів, по залізу загальному, повідомили з департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації. 27 липня в водосховищі загинуло близько тонни риби в районі села Бабино Верхньорогачицького району. Як припустив т.в.о. директора Херсонської регіональної державної лабораторії Держпродпотребслужби Віталій Дерімедвідь, це результат діяльності аграріїв. Адже в досліджуваній воді Каховського водосховища виявили пестициди. Помічено, що всі випадки спостерігали саме після злив. «Хімія» стікала з полів і потрапляла в воду.

Нагадаємо, у Рівному в річці Устя знову виявили мертву рибу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 07:38 :26