Новини » Політика 27 серпня, 2018, 16:32
Цибулько: Україна є таким собі «європейським Китаєм», що набирає обертів
ZIK
ZIK

У 90-х Україна не стала європейською фабрикою через тупість червоних директорів. Хоча на той час рівень металообробки був конкурентний, але частина верстатів з України опинилася в Угорщині і Польщі. Тому, коли український ринок все ж налагодить процес ще маючи ресурси і робочу силу, то матиме статус «європейського Китаю», що не в останню чергу дасть можливість і вступу в НАТО.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Володимир Цибулько.

«Якщо проаналізувати те, про що говорив радник Дональда Трампа Джон Болтон на зустрічі із Петром Порошенком у Києві, то він згадував про сценарій, на який купилася німецька еліта. В першу чергу, коли справді виникла перспектива надання плану дій щодо членства в НАТО Україні і Грузії, Росія кинула всі свої козирі і запропонувала будувати в Калінінградській області вільну економічну зону з подвійним підпорядкуванням Німеччині і Росії», – сказав Цибулько.

За його словами, саме Німеччина «вперлася рогами». І тепер Меркель чітко розуміє свою вину за агресію проти України. Адже вона у Грузії висловилась про те, що протягом десяти років можна буде вести мову про те, що Україна і Грузія зможуть набути навіть членства в ЄС. Це означає, що Німеччина у питанні інтенсивності стосунків України з НАТО не буде ставити палки в колеса разом з Францією.  Хоча свого часу за прив’язку до російського ринку французи з німцями, фактично, «розрахувалися Україною».

«Зараз купівельна спроможність Росії падає, ринок майже закритий і того фінансового інтересу в плані створення нових робочих місць ані Німеччина, ані Франція в інтенсивних стосунках з Росією не отримає. Навпаки, вони прекрасно розуміють, що Росія в нинішніх своїх іграх закінчить тим, що почне активніше втручатися у внутрішню політику Франції і, фактично, це вже сталося. Бо вони повинні боронити себе вже на своїй території, хоча руками українців і грузинів могли цьому запобігти», – розповів політолог.

Також він вважає, що український ринок щоразу працюватиме активніше, на відмінну від російського.

«Ми не посилюємо збут товарів з Росії на нашу територію продукції, але ми створюємо для них можливість розміщення виробництв на нашій території в силу вартості різниці робочої сили. Тому маючи ресурси і робочу силу, у нас інший статус. Можна навіть сказати, що ми свого роду «європейський Китай». Адже у 90-х ми не стали європейською фабрикою через тупоумство червоних директорів. Хоча на той час рівень металообробки був конкурентний і частина станків з України опинилася в Угорщині і Польщі», – зазначив Цибулько.

На його думку, зараз є шанс створення нового центру сили в Європі і саме це зможе посприяти вступу України в НАТО.

«Я є оптимістом щодо перспективи вступу України в НАТО, тому що об’єктивно стара Європа через свою конфронтацію із США потрапляє в дуже жорстку розвилку. Тому зараз є шанс створення нового центру сили в Європі – Велика Британія, Швеція, Польща, Прибалтика, Україна, уся Вишеградська четвірка, навіть Балкани. Тобто це інша ситуація, коли серединна Європа, яка в принципі має всі інтенції, має розвиток «економічного тигра». Ви ж подивіться на Польщу, як вона швидко зростає. Тому  фундамент, який закладений в Україні, точно призведе до більш динамічного зростання», – зазначив він.

Нагадаємо, під час зустрічі з українським прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, радник Дональда Трампа Джон Болтон сказав, що іноземні компанії висловлюють інтерес до видобутку газу в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 01:43 :21