Новини » Суспільство 27 серпня, 2018, 17:11
Супрун пояснила, чому у Львові померла 4 річна дівчинка, не отримавши сироватки від укусу змії
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Медичні заклади по всій Україні не забезпечені антитоксином від зміїних укусів через те, що сироватку від змій, які водяться в Україні, в світі не виробляють, тож закупити її ніде.

Про це сьогодні у Львові повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, коментуючи смерть чотирирічної дівчинки, якій після укусу гадюки не ввели антитоксину через відсутність сироватки у медичних закладах.

Як пояснила Супрун, сироватку від укусу гадюки виготовляють лише у Польщі, бо у цій країні водяться схожі види змій, що й в Україні. Втім, тамтешній виробник не зареєстрував сироватки в Україні і МОЗ не може закуповувати препарат за державні кошти.

На момент, коли дитину вкусила гадюка, в лікарні була лише сироватка індійського виробництва, яка надійшла в якості гуманітарної допомоги. Вона могла б допомогти від укусу п’яти видів змій, одна із них водиться в Україні. Але дитині ця сироватка не підійшла.

«Дитині не вводили сироватки індійського виробництва, оскільки покази не відповідають тій змії, яка в нас живе. Але ми маємо свій достатньо успішних досвід лікування і дітей і дорослих від укусів змій, і цей протокол, яким користуються наші лікарі, був успішний. Не далі, як в неділю ми мали знову випадок укусу 12-річної дитини, і сьогодні її вже вивели з реанімації, тобто успішно вдалося її без польської сироватки пролікувати», – зазначила Ірина Микичак, директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Це не перший рік, коли в Україні нема сироваток від зміїних укусів, така ситуація уже давно. Однак, за словами міністра, українські лікарі мають успішні протоколи лікування і без застосування антитоксинів.

«Лікарі будуть лікувати так, як дотепер лікували, – є протоколи лікування і дуже успішні. Це вперше за багато років стався летальний випадок від укусу змії. Ми надалі будемо спілкуватися з Польщею, будемо просити, щоб зробили реєстрацію, як покажемо, що є потреба і закупівлі будуть відбуватися на такому рівні, що їм буде цікаво зареєструвати, тоді вони будуть готової це робити», – сказала Супрун.

Водночас, як повідомила Ірина Микичак, службове розслідування щодо смерті 4-річної дівчинки ще триває, що стало причиною летального випадку ще не встановлено. Після того, як з’являться дані судово-медичної експертизи засідатиме клініко-експертна комісія, яка має з’ясувати причини і обставини смерті.

 

Нагадаємо, у Львові після укусу змії померла 4-річна дитина. Відкрито кримінал щодо дій лікарів

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 12:40 :40