Новини » Політика 27 серпня, 2018, 0:31
Стратегія удава: у США заздалегідь знали, що Росія перекриє Керченську протоку, – експерт
Президент Джеймстаунського фонду у Вашингтоні Глен Говард
Президент Джеймстаунського фонду у Вашингтоні Глен Говард

Росія фактичний закрила для України прохід через Керченську протоку, що обіцяє серйозні проблеми для економіки Донбасу – країна може залишитися без торгівлі сталлю, що сильно вдарить по Україні в цілому.

Про це заявив в інтерв’ю «Апостроф» президент американського аналітичного центру The Jamestown Foundation Глен Говард.

«Я вважаю, що ситуація – дуже серйозна. Україна вже втратила Крим і зараз ризикує повністю втратити контроль над Азовським морем – я маю на увазі не військові, а комерційні втрати. Якщо Україна залишиться без торгівлі сталлю з Маріуполя, це стане «землетрусом» для економічної системи Донбасу. Це дуже серйозно. Ми спостерігаємо за цими процесами досить давно і заздалегідь знали, що так станеться після того, як Росія потихеньку почала будувати міст через Керченську протоку», – сказав він.

Керченський пролив
Керченський пролив

У той же час він здивований, чому Україна проспала повзучу анексію в Азові, не звернувши уваги ООН на цю проблему, не зверталася до Держдепу США.

«Навіть десятирічний хлопчик, який грає в шахи, міг передбачити, що, побудувавши Керченський міст, Росія постарається закрити протоку. І що далі буде з українськими кораблями, торгівлею через Азовське море?! Я називаю це «стратегією удава». Україна в ситуації з Азовським морем і Керченською протокою виявилася в положенні жертви, яку повільно вбивають. Якщо Маріуполь перестане експортувати сталь через блокаду і піратства на морі, торгівля швидко помре. І якщо Маріуполь не зможе існувати як порт, Україна втратить найважливішу частину економічної системи Донбасу», – пояснив американський експерт.

Раніше заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука називав способи вирішення кризи в Азовському морі. Він вважає, що Україна навряд чи зможе кардинально вплинути на ситуацію своїми силами.

Як повідомлялось раніше, Росія змінила тактику блокування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 05:46 :53