Новини » Регіони 27 серпня, 2018, 17:55
Паломникам УПЦ МП у футболках із «закликами до війни» порадили перевдягнутися, – депутат
Паломникам УПЦ МП у футболках із «закликами до війни» порадили перевдягнутися
Паломникам УПЦ МП у футболках із «закликами до війни» порадили перевдягнутися

Учасники хресного ходу до Почаївської лаври на Тернопільщині, які були одягнуті в футболки з однаковим написом «Приготовтесь к войне…», чинного законодавства не порушили. Втім, їм порадили змінити «форму одягу».

Про це повідомив депутат Почаївської міської ради Тарас Паляниця.

«За наявною у мене інформацією особи були встановлені відповідними службами та структурами. З ними проведено «відповідні бесіди» та рекомендовано змінити свою «форму одягу». Порушення чинного законодавства у даному випадку відсутнє, оскільки на футболці було процитовано напис із Біблії», – написав депутат на свій сторінці у Facebook.

Він також запевнив, що місцева влада співпрацює із правоохоронцями задля запобіганню поширення сепаратистських ідей.

«Почаївська міська рада постійно співпрацює з правоохоронними органами, Службою безпеки України, іншими установами та організаціями задля запобігання поширенню ідей «руского міра» на території Почаївської міської об’єднаної територіальної громади», – зазначив Паляниця.

Як повідомляла IA ZIK, на вихідних у Почаєві серед учасників хресного ходу до Лаври помітили десятки чоловіків, які були одягнуті в чорні футболки з однаковим написом «Приготовтесь к войне…».

Про це у суботу, 25 серпня, на своїй сторінці у Facebook написав архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря.

«Приготуйтеся до війни... Тільки що прислали сьогоднішні фото з Почаєва. Пишуть про десятки чоловіків в однакових футболках, напис на яких починається зі слів «Приготуйтесь до війни...» (це слова з книги пророка Іолія 3: 9-10). Прийшли з хрещеного ходу з Кам’янця-Подільського. «Російська православна армія»? Слов’янськ-2?», – написав архієпископ.

Паломникам УПЦ МП у футболках із «закликами до війни» порадили перевдягнутися
Паломникам УПЦ МП у футболках із «закликами до війни» порадили перевдягнутися

Очевидці потрактували дрес-код паломників як ознаку сепаратизму та заклики до військових сутичок.

Свято-Успенська Почаївська лавра розташована у Кременецькому районі на Тернопільщині.

Тернопільська облрада неодноразово зверталася до Президента і Верховної ради України з проханням повернути святиню у власність держави.

У зверненнях ішлося про те, що розпорядженням уряду Віктора Януковича від 17 липня 2003 року, попри позицію громадськості, споруди Почаївської лаври виключили зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

У грудні того ж року комплекс споруд передали в безкоштовне користування представникам Української православної церкви (Московського патріархату). Договір діє 49 років – до 1 січня 2052 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 21:19 :35