Новини » Політика 27 серпня, 2018, 12:40
Михайло Крутіхін: На кожну молекулу газу не можна почепити етикетку «зроблено в Росії»
ZIK
ZIK

Російські пропагандисти не сприймають того факту, що українці відмовилися від російського газу і продовжують стверджувати, що тепер наша країна просто використовує європейських посередників. Утім той газ, який закупили торгові компанії, вже не належить Росії.

Про це зауважив партнер консалтингової компанії «Rusenergy» (Москва) Михайло Крутіхін в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Пропагандисти з Москви вже більш як 10 років наголошували на тому, що Україна не зможе вижити без російського газу, що ГТС України в складному аварійному стані, а тому це завадить транзиту російського газу. Зараз же вони переконують, що досить серйозно зменшився транзит через українську територію, утім це не відповідає дійсності. І якщо ми подивимося на статистику «Газпрому», то побачимо, що прокачка газу через Україну до Європи навіть збільшилася», – зауважив Михайло Крутіхін.

Утім, незважаючи на це, експерт констатує, що шанси на те, що «Північний потік-2» все ж відбудеться, є набагато вищими, ніж шанси на його провал. Оскільки законодавчо в Європі не можна заборонити прокладання нових підводних трубопроводів.

«Сподіватися на санкції США також зарано, адже в законі зазначено, що всі санкції щодо «Північного потоку-2» Білий дім може вводити тільки після узгодження з європейськими партнерами. Тоді як сподіватися на погодження санкцій з боку Німеччини не варто, адже їй вигідний цей проект», – визнав Крутіхін.

Він також зауважив: той факт, що Україна вже протягом 1000 днів живе без російського газу, в Росії намагаються замовчувати.

«Російські пропагандисти та державні чиновники не сприймають того, що Україна відмовилася від російського газу і продовжують стверджувати, що тепер Україна просто використовує європейських посередників. Утім, той газ, які закупили торгові компанії, вже не належить ні Росії, ні Новергії, ні Алжиру чи Данії – це газ, який належить продавцю. А тому походження газу не є важливим, і на кожну молекулу газу не можна почепити етикетку «зроблено в Росії», – зазначив Михайло Крутіхін.

Як повідомлялося, станом на 23 серпня 2018 року Україна 1000 днів обходиться без прямого імпорту російського газу.

Також стало відомо про те, що «Нафтогаз» із 1 вересня підвищує ціну на газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-21 00:06 :53