понеділок, 27 серпня, 2018, 18:00 Суспільство
МОЗ опублікувало перелік довідок, необхідних до школи

Медичну карту дитини» (форма № 026/о), яку у деяких школах за звичкою продовжують вимагати, скасували ще у березні 2018 року. Нагадуємо батькам, вчителям і медикам: ця довідка більше не потрібна. Дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу.

Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сторінці Міністерства охорони здоров’я України у Facebook.

«Як це не дивно, але про медичні довідки до школи існує чимало міфів! Передусім йдеться про «Медичну карту дитини» (форма № 026/о), яку у деяких школах за звичкою продовжують вимагати. Нагадуємо батькам, вчителям і медикам: ця довідка більше не потрібна! Дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Форму № 026/о МОЗ України скасувало ще у березні 2018 року. Так само не намагайтесь визначати готовність дитини до школи за кількістю постійних зубів чи іншими химерними і застарілими методиками. А от навідатись до свого педіатра чи сімейного лікаря перед початком навчального року все-таки треба. Лікар огляне дитину і видасть потрібні довідки», – йдеться у повідомленні.

 

У міністерстві також нагадали, які довідки потрібні до школи:

  • Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду». Педіатр чи сімейний лікар видасть цю довідку після огляду дитини, зокрема, зазначить в ній групу для занять фізичною культурою. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.
  • Довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень». Ця довідка містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб.

Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно. Водночас, якщо вашій дитині робили щеплення (планові чи пропущені) або якщо у навчальному закладі немає даних про щеплення дитини, довідка буде потрібна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 05:02 :55