Новини » Світ 27 серпня, 2018, 20:16
Іван Яковина висловився про дії Росії у відповідь на санкції США
ZIK
ZIK

Керівництво РФ буде намагатися відігратись на своєму населенні, на найближчих сусідах, але щодо США – вони точно нічого зробити не зможуть. Якоїсь страшної реакції з боку Росії очікувати не варто.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив журналіст Іван Яковина, коментуючи питання щодо першого етапу санкцій США проти РФ.

Як відомо, від сьогодні починає діяти перший етап санкцій США проти Росії у зв’язку із застосуванням хімічної зброї на території Великої Британії.

Іван Яковина переконаний, що Росія не буде вводити паралельних санкцій проти США.

«Від них не буде ніякої реакції. Яка може бути реакція? Можливо, вони будуть намагатися відігратись на своєму населенні, на найближчих сусідах, але щодо США, вони точно нічого зробити не зможуть і не зроблять. Тому якоїсь страшної реакції з боку Росії очікувати не варто», – заявив гість програми.

Журналіст додав, що Росія зараз готуються до запуску іншого санкційного пакету.

«Єдине, що я чув у Росії, що вони активно готуються до запуску іншого санкційного пакету, який буде прийнято восени. Зараз там іде активна підготовка до цього питання. Але на санкції США вони ніяк не можуть відповісти», – заявив Іван Яковина.

Екс-міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко додав, що санкції США показують «вектор подальшого розвитку» РФ.

«Тобто за цими санкціями будуть ті, які передбачені законом, на чому і ґрунтується перший і другий етапи. Водночас у Конгресі США готуються окремі санкції. А це означає, що в кінцевому рахунку тиск може перейти за межу можливостей російської економіки.

Саме тому після оголошення перших скромних санкцій курс рубля значно впав. І має тенденцію падати далі. Тобто є кумулятивний ефект від запровадження тих санкцій, які Росія поки що нейтралізує за рахунок збільшення ціни на нафту», – розповів Костянтин Грищенко.

Експерт вважає, що санкції проти Росії змушують Кремль відмовлятися від доларових авуарів і скуповувати масово золото.

«Але й тут є багато питань. Мені здається, що дуже важко всередині Кремля приймати такі рішення, які могли б нейтралізувати дію цих санкцій. Думаю, що в кабінет Путіна ніхто не хоче заходити з такими пропозиціями, що треба йти назустріч вимогам Заходу і США. Тому це замкнуте коло. На жаль, для Росії. Але для світової економіки це теж нічого позитивного не несе. Тому цей процес буде продовжуватися», – прокоментував екс-міністр закордонних справ України.

Нагадаємо, 31 липня Євросоюз запровадив санкції проти 6 російських компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 04:13 :06