Новини » Політика 27 серпня, 2018, 23:25
Фурса пояснив, чому українці «недолюблюють» МВФ
ZIK
ZIK

Українці негативно ставляться до МВФ, адже у більшості держав народ не любить тих, хто впроваджує реформи. Навіть у сусідній Польщі, де «шокові реформи» принесли свій результат, ті політики, які їх здійснювали, отримали дуже низькі рейтинги.

Таку думку в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Він наголосив: зараз ситуація у нашій державі досить схожа до того, що свого часу відбувалось в Туреччині. Та саме цю державу ставлять у приклад позитивної співпраці з МВФ.

«У 2001 році ВВП на душу населення там було навіть менший, ніж зараз в Україні. До того ж існувала така ж проблема із банківською сферою – уряд цієї держави навіть був змушеним піти на очищення банківської системи. Після цього, до речі, ненависть зашкалювала – все, як в Україні», – розповів Фурса.

Та, за його словами, в результаті, коли закінчилась програма співпраці з МВФ, до 2013 року, ВВП на душу населення зріс у чотири рази.

Та, коментуючи негативне ставлення українців до МВФ, він наголосив на нелюбові суспільства до тих, хто впроваджував реформи. Мовляв, навіть у сусідній Польщі, куди українці виїжджають на заробітки, можемо побачити результат так званих шокових реформ. Однак, населення досі не любить тих, хто їх впроваджував.

«Який результат з Бальцеровичем і Валенсою? Їх досі ненавидять. Валенса після цього навіть отримав лише 6% рейтингу», – зауважив експерт.

До того ж, враховуючи, що у Польщі «шокові реформи» провели дуже швидко, він переконаний: якби наші депутати так не розтягували програму із МВФ, її б можна було виконати всього за один рік.

«Ми просто це все розтягнули. Насправді, програма МВФ є значно більшою, ніж ми отримали. Просто ми не вибираємо ці гроші. Адже усі ці 17 мільярдів розписані під певні реформи. Ми ж не виконуємо ці зміни. Усе це залежить не від бажання чи його відсутності у МВФ давати нам гроші. Були б у нас реформи, ми б отримували набагато більше коштів», – переконаний Фурса.

Окрім того, він додав: у Польщі зміни відбулись значно швидше, однак це не позначилось на підтримці населенням тих людей, які у той час керували країною.

У свою чергу міністр із питань ЖКГ у 2007-2010 роках Олексій Кучеренко погодився: справді не МВФ винний, що в Україні немає якісних судів, прокуратури чи поліції. До того ж, за його словами, жоден підприємець би не відмовився від такої допомоги, яку МВФ надає нашій державі.

«Запитайте сьогодні у будь-якого бізнесмена, чи він би відмовився від довгих дешевих та структурованих кредитів? Запевняю, що ні. Без кредитів бізнесу не існує. Тому у цій ситуації головне питання: як розпорядились цими коштами? Можу сказати, що Україна увесь цей час брала транші, однак, м’яко кажучи, не дуже ефективно їх витрачала», – підкреслив Кучеренко.

Як повідомлялось, Мінфін планує продовження співпраці з МВФ і після закінчення програми в березні 2019 року. Під час візиту представників Фонду до Києва у вересні планується, що обидві сторони обговорять ці подальші кроки у цьому напрямку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 15:43 :01