Новини » Суспільство 27 серпня, 2018, 0:30
Фурса: На стримування курсу гривні Янукович витратив 40 мільярдів доларів
ZIK
ZIK

На утримування курсу гривні уряд Януковича витратив аж 40 мільярдів доларів. Відтак, фінансові резерви держави скоротились майже на половину при цьому ще й збільшивши боргове навантаження. Це досі «тисне» на українську економіку.

Таку думку в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Він розповів: найбільше кредитів набрав і витрачав уряд Януковича. Мовляв. на «примарну стабільність» гривні по вісім доларів віддали аж 40 мільярдів «зелених».

«Вони зайшли у резерви, коли там було 33 мільярди, вийшли – у 18 і до того ж ще й дуже сильно збільшили боргове навантаження. Тому, дійсно, це на нас тисне», – підкреслив Фурса.

Окрім того він і спростував твердження про те, що МВФ заганяє Україну у «фінансовий зашморг», а кредити віддаватимуть ще й наші онуки.

«У 2017 році у нас співвідношення боргу до ВВП становило 80%, натомість на початок 2018 воно вже було вже 73%. Наша економіка зростає набагато швидше, ніж борги, тому саме боргове навантаження на країну зменшується», – пояснив фінансист.

Мовляв, це скорочення відбувається і завдяки МВФ, адже вони наполягали на зменшенні дефіциту бюджету.

«У результаті, у нас економіка зростає на випередження і зменшується боргове навантаження», – підкреслив експерт.

У свою чергу міністр із питань ЖКГ у 2007-2010 роках Олексій Кучеренко додав: вважає, що для порятунку тих чи інших секторів економіки уряд повинен застосовувати механізми державного втручання в економічні процеси.

«Я вважаю, що неправильне і слабке державне регулювання призвело до того, що у нас ніяка не ринкова економіка, а повністю олігархічно монополізована. Тому, на моє переконання, сьогодні, без жорсткого державного регулювання економіки ми нікуди не дінемось», – переконаний Кучеренко.

Однак, все ж Фурса зауважив: наразі у нас таке регулювання використовується просто «як корупційна рента», що збільшує адміністративний тиск на бізнес.

«Нам потрібно максимально лібералізувати правила, але створити інститути держави, які б змогли прийти до бізнесу», – зазначив він.

Мовляв, держава повинна зменшувати саму регуляцію, однак збільшувати інституційну спроможність до цього.

Як повідомлялось, VoxUkraine і LIGA.net підрахували, що на червень 2018 року держборг України становив 76,3 млрд доларів. Тобто, приблизно по 1800 доларів на кожного громадянина.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 13:45 :56