Новини » Світ 27 серпня, 2018, 19:09
Економіст Андерс Аслунд пояснив, як американські санкції вплинуть на Росію
ZIK
ZIK

Я думаю, що це будуть особливі санкції проти державних облігацій Росії, проти деяких державних фінансових інститутів, найбільше – проти «Внєшекономбанк» та «Промінвестбанк». Це будуть санкції і проти людей із найближчого оточення Путіна.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK телефоном заявив відомий економіст Андерс Аслунд з аналітичного центру Atlantic Council.

Як відомо, від сьогодні починає діяти перший етап санкцій США проти Росії у зв’язку із застосуванням хімічної зброї на території Великої Британії.

Економіст Андерс Аслунд вважає, що санкції США проти Росії – не сильний, але все ж удар по російській економіці.

«І я думаю, що це будуть особливі санкції проти державних облігацій Росії, проти деяких державних фінансових інститутів і проти людей із найближчого оточення Путіна», – заявив він.

За словами експерта, другим етапом санкцій проти Росії адміністрація Трампа хоче показати, що не потрібно «атакувати молотом» Конгрес.

«Я думаю, що в цій справі Конгрес переможе. Це будуть більш жорсткі санкції. І пан Грищенко вже згадав, що російські ринки і рубль упав тоді, коли лиш почали говорити про санкції. Тому я думаю, що вже зараз у Москві дуже добре розуміють, що санкції це надовго, що це складно, і що від цього буде більш важке майбутнє», – додав економіст.

Аслунд зазначив, що санкції проти Росії та падіння російської валюти матиме певний вплив і на Україну.

«Це має значення і для України. Адже 12% української торгівлі відбувається з Росією. Тому звичайно, що це впливає на українську гривню. Але цей вплив не треба перебільшувати», – заявив Аслунд.

Також експерт пояснив, чому США не «вдаряють» по Росії нафтовими санкціями:

«Мені здається, що адміністрація Трампа більш за все хоче вдарити по Ірану. Вони хочуть обмежити експорт нафти Ірану. Але ціною на нафту зараз не так легко маніпулювати», – підкреслив Аслунд.

З його слів, санкції США впливають негативно на настрої росіян.

«Я думаю, що Путін захищає своїх друзів, багатих людей у Росії. Санкції впливають дуже погано на настрої росіян. Вже зараз ми бачимо протести проти підвищення пенсійного віку. Але це треба робити. Україна це зробила. Але вони це роблять так, що у бідних забирають, а передають багатим. Так робити неможна», – наголосив Андрес Аслунд і додав, що санкції США проти Росії – це хороша можливість, щоб зупинити проект «Північний потік-2».

Нагадаємо, 31 липня Євросоюз запровадив санкції проти 6 російських компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 04:05 :40