Новини » Суспільство 27 серпня, 2018, 12:11
Онук Левка Лук’яненка розповів, яким дисидент був поза трибуною
ZIK
ZIK

Вдома Левко Лук’яненко любив жартувати. Окрім того, він часто співав, знав маловідомі українські пісні. Ці твори виконував разом із табірними побратимами у засланні, про що потім часто згадував уже на волі.

Про це в ефірі проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» на телеканалі ZIK розповів онук Левка Лук’яненка Захар Стасів.

Він наголосив: автор «Акту проголошення незалежності України» завжди був чесною та відвертою людиною. Також запам’ятався особливою іронічністю.

«Яким він був у родині? Насправді, він завжди залишався цікавим оповідачем. Із ним було цікаво дискутувати, розмовляти, його було цікаво слухати», – розповів Стасів.

Окрім того, він зізнався: дідусь не любив бабусиних вареників з картоплею, вони йому подобались із сиром чи з капустою.

«За столом він завжди прекрасно жартував чи співав. Загалом він любив співати українських пісень, які були мало комусь відомі. Ми навіть постійно допитувались, звідки ж він знає такі твори», – пригадував Стасів.

Водночас, онук дисидента зазначив: Лук’яненко дуже часто згадував своїх друзів, із якими відбував заслання у таборах.

«Там вони багато співали. Саме українські пісні, які йому переповідали і які він співав зі своїми табірними друзями, його «чіпляли». Саме це змушувало його рухатись вперед до Незалежності України та до перемоги над радянським комуністичним режимом», – підкреслив Захар Стасів.

Політв’язень, дисидент і колишній народний депутат Левко Лук’яненко помер 7 липня після тривалої хвороби. Він із почестями похований на Байковому кладовищі.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 05:48 :05