live
Новини » Політика 387

Юрій Михальчишин заявив, що головною загрозою нині є дефолт національного суверенітету

ZIK

Головна загроза сьогодення – не дефолт фінансової системи України, а дефолт національного суверенітету. Щоб зупинити його, треба об’єднати усі зусилля інтелігенції, політичної опозиції та елементів громадянського суспільства.

Про це в ефірі проекту «Спецпроект з Наташею Влащенко» на телеканалі ZIK заявив експерт із питань державної безпеки Юрій Михальчишин.

Гість програми, коментуючи питання щодо «перезавантаження» України, зазначив, що національно-державні рамки проекту впорядкування життя українців є надзвичайно м’якими.

«І якби ми ще у 1991-му році розпочали реалізацію сценарію побудови національної державності за зразком, яким рухалися держави Балтійського регіону, ми б рухалися у рамках пануючого на той час глобального тренду. Але ми консервували глобальні інститути УРСР, і в ході тотальної приватизації усього, що тільки можна і не можна, доповнили інститутами української радянської капіталістичної республіки. А те, про що сьогодні слід говори у рамках гуманітарної доктрини, воно не виключає спротиву глобалізації. Це загальносвітовий процес, який розпочався далеко не в Україні. На превеликий жаль, ми знову запізнюємося, повторюючи застарілі концепції і цілком мертві схеми», – заявив Юрій Михальчишин.

Водночас він наголосив, що націоналізм – це глобальний принцип наведення порядку. А про порядок як домінуючу категорію, сьогодні варто говорити у хаотизованому світі, сповненому небезпек, нестабільності та невпевненості у завтрашньому дні.

«А те, що ми 27 років не могли дати відповіді на питання, а чи Україна – не Росія, то звичайно, що це втрачений час і втрачені можливості. Успішний національний проект на такому ґрунті будувати вкрай важко і, мабуть, хибно», – вважає експерт.

Михальчишин додав, що головна загроза для України – не дефолт фінансової системи, а дефолт національного суверенітету.

«Щоб зупинити його, треба об’єднати всі зусилля інтелігенції, політичної опозиції та елементів громадянського суспільства», – прокоментував Юрій Михальчишин.

Нагадаємо, раніше Юрій Михальчишин заявляв, що на півдні України – новий виток дестабілізації державності.

Loading...
Loading...
Loading...