Новини » Спорт

Українці з Австрії виграли VII чемпіонат світу-2018 серед команд діаспори

Збірна австрійських українців виграла VII чемпіонат світу серед команд діаспори / ffu.ua

У 27-ї річниці Дня Незалежності України, 24 серпня, в Ірпені Київської області завершився чемпіонат світу-2018 серед команд української діаспори, в якому взяли участь колективи із трьох частин світу – Америки, Азії та Європи.

VII чемпіонат світу серед команд української діаспори розпочався 21 серпня, а в боротьбу за «золото» турніру вступили спортсмени з 12-ти країн – до вже постійних учасників із Польщі, Іспанії, Ізраїлю, Молдови, Білорусі, Естонії та Чехії долучилися команди-дебютанти з Болгарії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Австрії та США. Загалом у турнірі взяли участь 240 футболістів, повідомляє офіційний сайт ФФУ.

Найуспішнішими на світовому форумі виявилися українські австрійці, які у вирішальному поєдинку в запеклій боротьбі з мінімальним рахунком (1:0) перемогли збірну діаспори з польського міста Вроцлав. До речі, на турнір в Україні з Польщі приїхали позмагатися дві збірні – з Вроцлава та Люблина.

Масштабний міжнародний турнір викликав увагу не тільки у вболівальників з Ірпеня, а й у поважних та почесних гостей, які завітали на стадіон «Чемпіон» і підтримали футбольний проект, який було започатковано 2012 року міжнародною організацією українських громад «Четверта хвиля».

Уважними глядачами перших ігор турніру були міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, перші віце-президенти ФФУ Олег Протасов та Вадим Костюченко, голова Київської обласної федерації футболу Ярослав Москаленко, заступник міського голови м. Ірпінь Олена Чернявська, посол Канади в Україні Роман Ващук, посол Королівства Іспанія в Україні Сильвія Хосефіні Кортес, посол США в Україні Марі Йованович, посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, заступник посла Австрійської Республіки в Україні Флоріан Кольфюрст.

Цікаво, що під час зустрічі у Федерації футболу України з представниками оргкомітету турніру і членами міжнародного об’єднання українських громад виникла ідея запустити спільний проект – турнір серед дитячих команд діаспори, який має відбутися наступного року. Учасники зустрічі домовилися, що фінал дитячого турніру відбудеться на НТК ім. В. Баннікова в Києві. Крім того, керівники федерації запропонували фінал наступного чемпіонату світу з футболу серед команд діаспори також провести на полі НТК ім. В. Баннікова.

 

Loading...