субота, 25 серпня, 2018, 5:30 Політика
Олег Медведєв виділив нову заяву Джона Болтона щодо перспектив України в НАТО
ZIK
ZIK

Сьогодні прозвучало дві надзвичайно важливі заяви для України. З одного боку, Болтон сказав, що США серйозно розглядають питання про членство України в НАТО. З іншого боку, пролунала заява Меркель про те, що Україна та Грузія мають європейську перспективу, і що вже за 10 років Європа це усвідомить.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко телеканалі ZIK заявив політичний консультант Олег Медведєв.

Гість програми зауважив, що ззовні прозвучало дві надзвичайно важливі заяви для України.

«Ці заяви є принципово нові. Вони додають у дискусію ЄС і НАТО нові акценти. З одного боку, Болтон сказав, що США серйозно розглядають питання про членство України в НАТО. Це дуже позитивний сигнал по євроатлантичному напрямку. З іншого боку, пролунала заява Меркель про те, що Україна та Грузія мають європейську перспективу, і що вже за 10 років Європа це усвідомить. Я не пригадаю заяви більш високого рівня європейського політика, який би так сказав. Європейці завжди уникали таких обіцянок, що в України є європейська перспектива», – зазначив Медведєв.

Тому, додав політичний консультант, можна твердо сказати про те, що в України є досягнення на цьому шляху.

«І зараз ми маємо думати про те, як рухатися, щоб нікому не спало на думку розвернути країну назад», – підкреслив Медведєв.

Водночас експерт зауважив, що в Україні залишається доволі багато противників євроінтеграції.

«Особливо багато є противників вступу України до НАТО. Залишається багато людей, які вважають, що має бути дві державні мови. Тому перед виборами все буде складніше і заплутаніше, ніж будь-коли. Але я не думаю, що у Верховній Раді знайдеться більшість, яка прийме закон повернутися до позаблокового статусу. Але цілком може скластися така ситуація, що якась інша влада просто буде саботувати цей напрям діяльності», – припустив політичний консультант і додав, що Америка сьогодні ближча до згоди, що Україна має стати членом НАТО, а деякі європейські країни не хочуть дратувати Росію, тому навіть не ставлять це питання на порядок денний.

«Це означає, що українська влада має активно над цим працювати і має вимагати це від наших західних партнерів», – підкреслив Олег Медведєв.

Як повідомлялося, радник Білого дому з національної безпеки Джон Болтон на прес-конференції в Києві після переговорів з українським керівництвом заявив, що адміністрація президента США Дональда Трампа активно розглядає питання вступу України до НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 02:42 :41