Новини » Політика 25 серпня, 2018, 4:30
Екс-голова СБУ вважає, що управління в Україні – авторитарно-феодальне
ZIK
ZIK

З 2005 року на найвищі посади почали ставити нефахових людей. У результаті ми маємо авторитарно-феодальне управління.

Про це в ефірі програми «Спецпроект з Наташею Влащенко» на телеканалі ZIK заявив екс-голова СБУ Ігор Смешко.

Як повідомлялося, народний депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець заявив, що відбувається підготовка подання до Конституційного Суду України щодо перенесення дати виборів Президента України.

«Якщо казати об’єктивно, то перший і другий президенти не мали за собою політичної сили, але вони не руйнували те, що працювало в країні. З 2005 року наступила катастрофа тому, що копіюючи західні демократії, з вулиці почали брати нефахових людей і ставити на найвищі посади. В результаті ми маємо феодально-партійно-кланову диктатуру, яка закамуфльована під шати демократії і імітацію реформ. Насправді управління у нас авторитарно-феодальне», – переконаний пан Смешко.

За словами екс-голови СБУ, в Україні немає базового елемента необхідного для демократії.

«Немає хоча би двох, заснованих на ідеології партій, які сповідують виборність, відкритість, розподіл гілок влади і контроль. Річ у тім, що той хто приходить до влади, хоче там залишитись навічно і буде контролювати спецслужби, правоохоронні органи і судові гілку тільки з одною метою – законсервувати цю політсилу. Якщо в парламенті відсутня опозиція, яка це проконтролює, то буде загнивання», – запевнив пан Смешко.

Як зауважив гість програми, державне будівництво, як і будь-яке звичайне будівництво, повинно мати три елементи.

«Перше – архітектора, який запропонує проект, у випадку держави – це стратегія, що ми збираємось будувати. Друге – фахова команда, інженери, будівельники, які знають, як за цим проектом створити будинок державності. Третє – це відповідні будівельні матеріали, це критична маса середнього класу, які радо перетворюються на громадян. Що в нас відбувається? У Конституції пише, що в нас демократія. Судова гілка влади має бути незалежна. Тобто архітектори і будівельники повинні сконцентруватися на побудові незалежної судової гілки влади. Але архітектори та інженери використовують слово демократія, як камуфляж. Вони всередині більшовики, їм потрібна абсолютна влада створити таку правоохоронну систему, при якій вони ні за що не відповідають», – констатував Ігор Смешко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 16:34 :54