Новини » Політика 24 серпня, 2018, 10:37
Військовий пригадав, як Росія з перших днів Незалежності намагалась впливати на Україну
ZIK
ZIK

Після проголошення Незалежності українські військові брали доволі активну участь у державотворенні та розбудові Збройних сил. Але з часом їх перестали запрошувати на наради та відсторонили від доступу до державної таємниці. Лише згодом стало зрозуміло, що так Росія із самого початку намагалась відділити українську армію від держави.

Про це в ефірі проекту «Марафон до Дня Незалежності України» на телеканалі ZIK розповів військовий експерт Олег Старіков.

Він пригадав, як під час створення у Радянському Союзі ДКНС служив у Казахстані у ракетних військах. Підкреслює: тоді ніхто зовсім не розумів, що відбувається.

«Але коли Україна оголошувала Акт про державну Незалежність, ми чекали, що буде далі. Коли це все відбулось, до нас надійшли сигнали, щоб офіцери-українці повертались назад. Тоді була прийнята державна така політика», – розповідає військовий.

За його словами, тоді більшість українських офіцерів, які служили в різних частинах Радянського Союзу, повернулись в Україну.

«В той час проходили величезні конкурси по 10-20 людей на одне місце, адже половина офіцерів, які служили в СРСР, були українцями. Коли ми повернулись, відразу ж почали будувати власну державу та свої збройні сили», – пригадує Олег Старіков.

Але, підкреслив він, коли документи військових були прийняті, їх перестали запрошувати на наради щодо державних питань та допускати до державної таємниці.

«Я тоді був атестований на високу посаду, був третьою людиною у величезному підрозділі, а керівник перестав запрошувати мене на наради. Чому? Тоді вже Росія почала робити все можливе, і нас перестали допускати до державної таємниці», – наголосив військовий експерт.

Він підкреслив, що, з одного боку, це було дуже образливо, але лише зараз приходить думка, що це вже тоді військових почали відділяти від держави.

«Вже тоді керівництво Росії почало вважати нас ворогами. Ми займали оперативні посади тактичної ланки і на цю ситуацію сильно не впливали. Та й, якщо хтось і хотів впливати, протестували і йшли зі служби. Офіцер не може нічого сказати, єдиний спосіб протесту – рапорт і звільнення», – підсумував Старіков.

Нагадаємо, сьогодні Україна відзначає 27 річницю проголошення Акту Незалежності.

Зі святом українців серед інших привітав і президент Польщі Анджей Дуда, пообіцявши підтримку нашій державі у її євроатлантичних прагненнях.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 19:10 :07