Новини » Львів 24 серпня, 2018, 14:39
В пам’ять про Юрія Вербицького у Львові відкрилась фотовиставка «Крим (О) гляди»
Фото: ІА ZIK
Фото: ІА ZIK

Сьогодні, 24 серпня, у Львові відбулось відкриття фотовиставки «Крим (О) гляди», присвяченої пам’яті Героя України, фотомитця, альпініста, львів’янина Юрія Вербицького.

В День незалежності у Львівському палаці мистецтв зібрались люди, для яких «Україна», «рідна земля» – не просто слова, а слова, які дійсно щось важать, мають значення та зігрівають душу.

Фото: ІА ZIK
Фото: ІА ZIK

«Він просто пішов у гори і не повернувся. Так, як це буває з романтиками, альпіністами, з такими людьми, яким був він», – каже організатор виставки Наталя Криничанка, бо не сприймає смерть Юрія Вербицького буквально.

День народження Юрія завтра, 25 серпня, і щорічно його святкують у вузькому колі, але цього року вирішили зробити фотовиставку «Світ очима Юрія Вербицького». Допоміг в цьому рідний брат Юрія -Сергій Вербицький, який надав великий архів фотографій.

Фото: ІА ZIK
Фото: ІА ZIK

«Ми дуже розгубились, бо це величезний архів. Це і Крим, і Карпати, і Кавказ, і багато чого іншого. Дивлячись на ці фотографії, розумієш, що Юрій Вербицький неймовірно любив людей та світ навколо себе. І ця любов має передатись вам всім через цю невелику кількість фотографій», – розповідає Наталя.

Виставка є мандруючою, адже Львівський палац мистецтв не єдине місце, де вона буде показана, і набагато більшою, ніж сьогодні.

«Він це все робив для себе, для душі. Виявляється це не банальні речі. В тих відображеннях дійсно є його душа, світосприйняття. Він завжди носив з собою фотоапарат. Не важливо чи то прогулянка з собакою, чи походи в Карпати, чи скелі в Криму. Завжди приносив багато фотографій, любив їх переглядати, сортувати», – ділиться спогадами про брата Сергій Вербицький.

На відкритті були присутні очільник Львівської юстиції Тарас Грень і директор Львівського Палацу мистецтв Юрій Візняк, які висловили подяку та привітання.

«Цінуймо те, що маємо. Все буде добре, з Днем Незалежності», – сказав Тарас Грень.

Завершили відкриття хвилиною мовчання в пам’ять про Юрія Вербицького.

Фото: ІА ZIK
Фото: ІА ZIK

Довідка.

Юрій Тарасович Вербицький (25 серпня 1963, Львів, Українська РСР – 21 або 22 січня 2014, біля с. Гнідин, Бориспільський район, Київська область, Україна) – Герой України, сейсмолог, кандидат наук. Активіст Євромайдану; був викрадений разом з Ігорем Луценком невідомими 21 січня 2014 року і вбитий після катувань.

Яна Кузяк, IA ZIK

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 06:49 :47