Новини » Економіка 24 серпня, 2018, 1:55
Тарифна комісія відтермінувала скасування формули «Роттердам+»

НКРЕКП прийняла рішення скасувати формулу ціноутворення вугілля «Роттердам+» після запуску ринку електроенергії.

Про це стало відомо під час засідання комісії, передає Укрінформ.

Таким чином скасування формули має відбутися з липня 2019 року, коли всі правила встановлення оптових цін мають автоматично змінитися відповідно до цього закону.

Окрім рішення щодо «Роттердама+», НКРЕКП на засіданні ухвалила низку нормативно-правових актів для впровадження закону України «Про ринок електричної енергії». Також скасовані нормативно правові акти, які втрачають свою актуальність після переходу до нового ринку електроенергії.

Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою «вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну».

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне «Центренерго», стали продавати електроенергію дорожче.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 15:37 :24