Новини » Світ 24 серпня, 2018, 9:31
Справи Коена та Манафорта: шість основних питань
washingtonpost.com
washingtonpost.com

Після того, як впродовж години двох приближених до Трампа осіб було звинувачено у скоєнні злочинів, виникло безліч запитань: чому колишній адвокат Трампа, Майкл Коен так різко пішов проти президента? Чи переглядатиметься справа колишнього керівника виборчого штабу Трампа, Пола Манафорта, якого було визнано винним лише у 8 з 18 пунктів? Як це вплине на листопадові вибори у США?

Проте масштабна правова драма, що розгорнулася у вівторок, 21 серпня 2018 року, змушує також задуматися щодо потенційної юридичної небезпеки, які вона несе для президента, та щодо майбутнього незалежного розслідування про втручання Росії в американські вибори. Наприклад:

Чи Трамп скоїв злочин?

Фото: Jonathan Ernst/Reuters/washingtonpost.com
Фото: Jonathan Ernst/Reuters/washingtonpost.com

Даючи у суді Нью-Йорку у вівторок свідчення, Коен сказав магічні слова, що визнають злочин: «Я брав участь у цьому правопорушенні... для впливу на вибори». Це означає, що він не заплатив двом жінкам, які мали інтимні стосунки з Трампом, через свою добросердечність. Він зробив це навмисне, щоб допомогти Трампу перемогти на виборах, що є незаконним.

Коен не просто визнав себе винним. Він сказав, що провів ці трансакції для Трампа, цим самим натякаючи на правопорушення скоєні Трампом.

Трамп визнав, що дав Коену гроші для підкупу однієї з цих жінок, у записі ж його розмови з Коеном він згадує і про другу. Проте він заперечує те, що казав Коену, зробити це.

Ми ніколи не зможемо дізнатись, здійснив Трамп злочин чи ні, оскільки, згідно з думкою Міністерства юстиції, ви не можете обвинувачувати чинного президента. Прокурори могли б це оспорювати, проте багато юристів мають сумніви у тому, що вони підуть на цей крок, або ж що це дасть результат.

Яка роль компанії Трампа у цьому всьому?

Не лише президент фігурує у показаннях Коена. Юридичні документи щодо цієї справи свідчать про те, що керівники Trump Organization схвалили суму у розмірі $420 тис. для підкупу цих жінок, а потім намагалися приховати справжній характер цих платежів, зазначаючи, що вони є витратами на правові послуги. Прокурори стверджують, що Коен навіть отримав бонус у розмірі $60 000 доларів за свою роботу.

Юридично проблематично проігнорувати цей не зареєстрований внесок у кампанію Трампа.

Якою ще інформацією володіє Коен?

Фото: Jim Lo Scalzo/EPA-EFE/REX/Shutterstock/washingtonpost.com
Фото: Jim Lo Scalzo/EPA-EFE/REX/Shutterstock/washingtonpost.com

В угоді з правосуддям конкретно не сказано про те, що він допомагає у проведенні розслідування проти президента США, проте це й без того зрозуміло.

Адвокат Коена, Ленні Девіс, натякнув у вівторок про те, що Коен володіє більшою інформацією, яка могла б зацікавити спеціального прокурора Роберта Мюллера. Оскільки справа Коена розглядалася прокурорами Нью-Йорку, а не спеціальним прокурором, можна потрактувати це наступним чином: Коен знає про втручання Росії у вибори. Питання лише у тому, чи знає він щось, чого не знає Мюллер.

Чи «розколиться» Манафорт?

Через тиждень Манафорт з’явиться у суді штату Вірджинія, щоб почути остаточний вирок. Після того, як його було засуджено за 8 з 18 пунктів за банківські махінації та податкове шахрайство, йому світить десять і більше років тюрми. І це лише початок правових неприємностей Манафорта.

Ми не знаємо, чи буде Мюллер домагатися перегляду інших 10 звинувачень. Окрім того, Манафорт зіткнеться з окремим судовим розглядом за подібними звинуваченнями у Вашингтоні наприкінці цього місяця.

Експерти вважають, що Мюллер тисне на Манафорта, щоб він поділився тим, що знає. Тепер, коли Манафорта чекає в’язниця, чи «розколеться» він?

Чи Трамп помилує Манафорта?

П’ять осіб з оточення Трампа визнали свою провину або були звинувачені у скоєнні злочинів у справах, пов’язаних із Росією, або розслідуваннях, дотичних до них. Манафорт – єдиний, хто не йде на співпрацю. Постає питання: чому? Замість того, щоб намагатися зменшити свій вирок, співпрацюючи з Мюллером, Манафорт пішов на суд і тепер може провести решту свого життя у в’язниці.

Додамо Трампа. Президент декілька разів публічно визнав Манафорта порядною та мужньою людиною.

Він похвалив те, що Манафорт не «розколовся», як інші. Трамп і раніше був готовий застосувати своє право на помилування до суперечливих осіб. Хоча у цьому випадку буде дуже важко обґрунтувати це політично. Тож, чи піде Трамп на такий крок задля Манафорта? У середу прес-секретар Білого дому Сара Хакабі Сандерс не виключила можливості помилування, заявивши, що не має інформації щодо цього.

Чи відбудеться імпічмент Трампа?

Конгрес – другий великий гравець у цьому процесі, адже він має повноваження покарати Трампа, якщо суду це не вдасться. Подивіться на те, як республіканці реагують на загострення Трампом політичних та юридичних проблем. Чи постоять вони за нього? Чи зможуть вони прийняти законопроект, щоб захистити Мюллера від звільнення Трампом? Що вони робитимуть у разі, якщо Трамп намагатиметься звільнити інших високопосадовців Міністерства юстиції, щоб перешкодити Мюллеру довести розслідування до кінця? Якщо партія і має ретельно продуманий план цих сценаріїв, то вона не має наміру з ним ділиться.

Усе може змінитися у листопаді, якщо демократи відновлять свій контроль над Конгресом під час проміжних виборів. Тоді їхня партія має вирішити, що робити з Трампом. Зокрема: чи розпочати процедуру імпічменту?

Амбер Філліпс, Washington Post

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 14:46 :20