Новини » Світ 24 серпня, 2018, 12:55
Путін призначив посла в Білорусі, від якого раніше відмовилась Україна

Президент Росії Володимир Путін призначив Михайла Бабича послом Росії в Білорусі. Також Бабич призначений спецпредставником президента РФ з розвитку торгово-економічного співробітництва з Білоруссю.

Указ про це опубліковано на офіційному порталі правової інформації.

Двома іншими указами Путін звільнив Бабича з посади повноважного представника в Приволзькому федеральному окрузі, а Александра Сурікова – від посади посла в Білорусі, пише Європейська правда.

За даними ЗМІ, у 2016 році Бабича планували зробити послом в Україні. Бабич, будучи членом Ради безпеки Росії, особисто брав участь у рішеннях щодо анексії Криму і введення російського військового контингенту на півострів.

Бабич народився 1969 року в Рязані. Він служив в ВДВ і військах КДБ, керував корпорацією «Антей», був віце-прем’єром Підмосков’я та Івановської області, очолював уряд Чечні в 2002-2003 роках, служив помічником глави Прикордонної служби ФСБ, а з 2003 по 2011 рік обіймав крісло депутата Держдуми. Він є членом «Єдиної Росії».

Зазначимо, перед недавньою зустріччю з Путіним глава Білорусі Александр Лукашенко змінив прем’єра та кількох міністрів.

Українська правда додає, що у 2016 році кандидатура Бабича вносилася на розгляд на пост посла РФ в Україні, після того, як Путін відправив у відставку посла РФ в Україні Михайла Зурабова. Тимчасовим повіреним у справах Росії в Україні призначено Сергія Торопова.

Однак Україна відмовилася прийняти Бабича як повноважного представника Росії.

Російські опозиціонери – екс-депутат Держдуми Ілля Пономарьов та політичний емігрант Ольга Курносова, застерігали президента Петра Порошенка від узгодження кандидатури Бабича в якості посла РФ в Україні.

За словами Курносової, Бабич – колишній військовий і висунення саме його на посаду посла свідчить, що Путін робить ставку на дострокові вибори в Україні.

«Бабич – це остання людина, від якої була б користь як дипломата. У ситуації неоголошеної війни відправляти послом військового – це як плювок в обличчя», – заявляла вона.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 02:31 :31