live

Ірма Вітовська вважає, що сцена суду над Стусом – надважлива й найцікавіша у фільмі про поета

ZIK

Сцена суду у фільмі про Василя Стуса є найцікавішою, щоб подивитися, наскільки все жахливо було закручено, коли людина – для системи, і аж ніяк не держава для людини, а людина – це взагалі ніщо.

Таку думку в ефірі програми Vox  populi на телеканалі ZIK висловила актриса, Заслужена артистка України Ірма Вітовська.

Гостя програми, коментуючи скандал навколо фільму про дисидента Василя Стуса, зауважила, що сцена суду над поетом потрібна як сцена, яка є надважливою у цій стрічці.

На її думку, слід показати систему в розрізі, та як у ній все відбувалося: «Що таке людська гідність, що таке талант, який нічого вже не означає. Що таке чесність, правда, і як ціла система побудована тоді, коли кожен гвинтик, я маю на увазі людина, яка працює на систему, не спроможна нічого змінити, і навіть навпаки – докладається, щоб систему зацементувати».

Ірма Вітовська вважає, що фільм про Стуса матиме зокрема і просвітницьку функцію, адже багато хто не знав про те, що у 1980-х роках люди сиділи у таборах за українську ідею.

«А ця сцена суду найцікавіша, щоб подивитися, наскільки все жахливо було закручено, коли людина – для системи, і аж ніяк не держава для людини, а людина – взагалі ніщо. І Стус, справді, така яскрава постать безкомпромісності в цій історії, заради якої взагалі твориться цей фільм. І коли ми заради ідеї йдемо на компроміси, у тому плані, що був момент можливого небажання поставити цю сцену до фільму, тоді виходить, навіщо ви бралися за це кіно?» – зазначила Ірма Вітовська.

Нагадаємо, лідер громадського руху «Український вибір» і кум президента РФ Віктор Медведчук заявив, що у разі виходу в прокат фільму «Стус» з недостовірною інформацією про нього, він «залишає за собою право на відповідні правові дії, у тому числі, спрямовані на заборону демонстрації фільму через суд».

Раніше стало відомо, що зі сценарію фільму про дисидента Василя Стуса, який має вийти на екрани у 2019 році, видалили усі згадки про Віктора Медведчука, який виступав захисником у процесі над поетом, хоча сам Стус від нього відмовився.

Режисер фільму про Стуса пояснив, що сцену з Медведчуком вирізали лише через питання хронометражу фільму. 11 серпня знімальна група фільму «Стус» оприлюднила повідомлення про те, що вирішила дозняти видалену раніше зі сценарію сцену суду за участю адвоката Стуса Віктора Медведчука.Loading...
Loading...
Loading...