Новини » Політика 24 серпня, 2018, 22:57
Глави УПЦ МП Онуфрія не бачимо серед активних противників томосу, – Медведєв
ZIK
ZIK

На жаль, владика Онуфрій не підписався під зверненням до Вселенського патріарха надати нам томос, хоча він міг це зробити. Але я не бачу його серед активних противників. Тобто боротьбою проти томосу займаються інші люди.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко телеканалі ZIK заявив політичний консультант Олег Медведєв.

Як повідомлялося, наприкінці квітня Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

Олег Медведєв зауважив, що сьогодні відбулася чергова телефонна розмова Президента Порошенка з Вселенським патріархом.

«Я не знаю, хто кому подзвонив, можливо, дзвонив Вселенський патріарх, адже приводом було привітати Президента України з Днем Незалежності. Але патріарх сказав, що він опікується проблемами українських православних», – зазначив Медвєдєв.

Політичний консультант наголосив, що не варто створювати завищених очікувань щодо надання Україні томосу про автокефалію. Олег Медведєв зауважив, що Константинополь дав Україні декілька сигналів про те, що УПЦ отримає томос.

«На річницю хрещення Русі до нас приїжджав представник патріарха. Було два важливих знаки: вони не прийняли запрошення приїхати святкувати у Москву, а прийняли запрошення Президента приїхати до всіх православних України. Під час виступу представників патріарха ми маємо чітку констатацію, що Вселенський патріарх і Константинополь не вважають Україну канонічною територією РПЦ.

Вони дали чітко зрозуміти, що вони дотримуються позицій, які були висловлені в томосі про автокефалію для православної церкви Польщі, де було записано, що перехід Київської митрополії під управління Москви був здійснений у неканонічний спосіб.

І третє, що вони сказали, що це відповідальність Константинополя – владнати питання про розділення в українському православ’ї. Також вони сказали, що вони розпочали процес, кінцевою метою якого є надання автокефалії православній церкві України. Але вони не давали ніяких обіцянок, коли саме це буде зроблено», – підкреслив Медведєв.

Експерт зізнався, що ще у 2014-му році він не очікував, що Президент Порошенко зайде аж так далеко.

«Але сьогодні це частина стратегічного курсу на відрив від Москви. Сьогодні це питання геополітики і національної безпеки. Тому Президент зобов’язаний цим питанням займатися», – акцентував політичний консультант.

Гість програми також звернув увагу на те, що глава УПЦ МП Онуфрій прийшов на запрошення Президента на дипломатичний прийом, де обговорювали питання автокефалії УПЦ КП.

«На жаль, владика Онуфрій не підписався під зверненням до Вселенського патріарха надати нам томос, хоча він міг це зробити. Але я не бачу його серед активних противників. Тобто боротьбою проти томосу займаються інші люди. Можливо, більш світські», – зауважив Олег Медведєв.

Нагадаємо, Президент Порошенко заявив, що томос про автокефалію завершить утвердження незалежності України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 01:32 :09