Новини » Суспільство 24 серпня, 2018, 13:44
Екс-заступник голови СБУ помітив цікаву географічну тенденцію у лавах Збройних сил
ZIK
ZIK

Велика кількість військовослужбовців, які сьогодні перебувають на фронті – мешканці Донецької, Луганської та сусідніх областей. Люди зі Сходу потягнулись у військо, адже разом з його реформування змінилось і ставлення до армії.

Про це в ефірі проекту «Марафон до Дня Незалежності України» на телеканалі ZIK заявив заступник голови СБУ (у 2014-2015 роках), генерал-майор СБУ Віктор Ягун.

Він підтвердив, що, на жаль, в Збройних силах України справді є тенденція відтоку кадрів, яку, поки що, не вдалося зупинити.

«Основною проблемою, наразі, залишається матеріальне забезпечення, соціальний пакет. Дуже багато людей скорегували своє розуміння, тому що зіткнулись зі значними проблемами. Я думаю, що це природній процес, який можна буде зупинити і перебороти», – запевнив генерал-майор СБУ.

Та, разом із тим, він підкреслив, що існує тенденція,коли значна кількість військовослужбовців, які сьогодні перебувають на фронті – це місцеві мешканці Донецької, Луганської та сусідніх областей.

«Тобто, люди зі Сходу потягнулися в армію. Це зумовлено тим, що змінилась ситуація в війську, змінилось ставлення до нього в тих регіонах. Керівництво держави декілька разів піднімало це питання і казало, що збільшуватиме грошове забезпечення», – наголосив Віктор Ягун.

Однак, все ж він заявив, що навіть коли сьогодні порівняти грошове забезпечення українського військового та охоронця супермаркету, це буде «ганьбою для України».

«Я розумію, що не такі значні економічні потужності у держави, але треба думати про забезпечення наших захисників. Та ми говоримо тільки про Збройні сили України, а військовослужбовців у нас значно більше – це і Національна гвардія, Служба безпеки, Держприкордонслужба, МВС та інші», – зазначив екс-заступник голови СБУ.

Тобто, вся військова потуга складає майже мільйон осіб, тому цілком зрозуміло, що державі важко одночасно підняти грошове забезпечення усім.

«Але це єдиний шлях, яким потрібно йти. Разом з тим маємо піднімати і престиж військової служби. Є такі соціальні пакети, які не потребують великих грошових забезпечень. Йдеться про пільги при вступі до ВНЗ, допомога при працевлаштуванні. Це не такі значні витрати, але сприяють престижу війська», – пояснив військовий.

Сьогодні Україна відзначає 27 річницю проголошення Акту Незалежності. В рамках святкування у Києві на Хрещатику провели наймасштабніший за останні роки військовий парад. Вперше участь у ньому взяли і жінки-військовослужбовці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:15 :14