п'ятниця, 24 серпня, 2018, 15:36 Економіка
Експерт: Реструктуризація боргу – це міна сповільненої дії
ZIK
ZIK

Реструктуризація боргів перед іноземними інвесторами є міною сповільненої дії, яка обов'язково вибухне. Згодом доведеться сплачувати не лише суму позики, а й відсотки.

Таку думку в ефірі проекту «Марафон до Дня Незалежності України» на телеканалі ZIK висловив доктор технічних наук Михайло Поживанов.

«Як ми б не критикували одне одного, із 1991 року наша країна направду змінилася. Те, що ми колись брали кредити – нормально. Добре, що нам вірили інвестори. Та, на жаль, ментальність нашого уряду була направлена на розкрадання грошей», – каже експерт.

Михайло Поживанов переконаний, що нинішнє Міністерство фінансів України хоче провернути корупційну схему.

«Наш Мінфін хоче брати європейські запозичення в гривні. Але як інвестор може на це піти, враховуючи інфляцію? Ми дійшли до висновку, що ініціатива – це бізнес олігархів, президента, Національного банку. Адже свої гроші, під видом інвестицій, вони заводять на короткий термін, купують облігації, а потім отримають валюту. Вони контролюють увесь процес», – пояснює науковець.

Доктор технічних наук підкреслює: жоден іноземний незалежний інвестор з Україною не співпрацюватиме, якщо не розумітиме правил гри.

«Справді, більшість країн світу не співпрацюють із МВФ, а розміщують свої папери на фондових ринках і там, під 3,5% їх продають. Україна не спроможна на це, бо до неї немає довіри. Жоден іноземний незалежний інвестор, на жаль, з нами не працює», – зазначає Михайло Поживанов.

Однак, для нас дуже важливими є ці гроші, адже залучені кошти дають розвиток економіці чи інфраструктурі, наголошує доктор технічних наук.

«Кредитні кошти поповнюють золотовалютні запаси, також повертають відсотки старих боргів. Яценюк свого часу зробив дуже велику біду. Адже реструктуризація зовнішнього боргу – це міна сповільненої дії, яка найближчі роки вибухне. Так не працюють зі західним інвестором, із МВФ. Як міністр, ти мусиш зважувати, що залишиться після тебе. Не можна жити одним днем, мовляв, якусь дірку я закрив, а далі – хоч пот всієї країни», – додає експерт.

До слова, згідно даних Міністерства фінансів прямий державний і гарантований державою борг України в травні 2018 року скоротився на 1%, тобто 76,26 мільярда доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 13:52 :23