четвер, 23 серпня, 2018, 15:00 Львів
У Дрогобичі влада обіцяє сприяти ромам у вирішенні їх проблем

У Дрогобицькій міській раді відбулася зустріч міського голови Тараса Кучми з представниками ромської громади, які проживають на теренах міста.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу міськвиконкому.

Участь у нараді взяли заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Галина Лаб’як, начальник відділу-служби у справах дітей ДМР Ігор Яким, заступник начальника відділу охорони здоров’я Святослав Кучерявий ДМР, радник міського голови Дрогобича Олег Дукас, заступник начальника відділу поліції Андрій Журавчак, керівник Дрогобицькогоміськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин.

Під час зустрічі Тарас Кучма наголосив, що керівництво міста готове сприяти ромській громаді у вирішенні їхніх проблем, однак, для початку роми повинні провести перепис своєї громади для того, щоб знати, яка їх кількість проживає на території Дрогобича. Та найважливішою проблемою, яку, за словами Тараса Кучми, потрібно вирішити першочергово, – це забезпечення дітей-ромів освітою.

«Всі ми проживаємо в одному місті. Ми – одна єдина громада. Ми поважаємо культуру та звичаї вашої спільноти, однак ми проживаємо у правовій державі і повинні дотримуватися законів України. Ми готові сприяти вам у вирішенні ваших проблем, однак для цього потрібна взаємна співпраця та взаєморозуміння», – звернувся до представників ромської громади міський голова Тарас Кучма.

Також в ході наради було обговорено можливості вирішення соціально-побутових умов ромів, надання медичних послуг та працевлаштування.

Заступник начальника відділу охорони здоров’я міськвиконкому Святослав Кучерявий наголосив, що роми також обов’язково повинні долучитись до підписання декларації з лікарем для отримання якісних медичних послуг, в межах медичної реформи.

За словами керівника Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Богдана Волошина, зараз у центрі зайнятості наявні близько 300 вакансій, однак на обліку непрацевлаштованих осіб ромської національності немає.

За підсумками наради було прийнято рішення про те, що до 1 вересня представники ромської національності представлять перепис свого населення та складуть список проблем, які необхідно вирішити.

Окрім цього, буде розпочато процес реєстрації ромів та видача їм паспортів громадянина України, які в подальшому необхідні їм для реєстрації за місцем проживання чи отримання соціальної допомоги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 04:57 :53