Новини » Політика 23 серпня, 2018, 21:07
Нардеп Острікова заявила, що генпрокурор знав про «схеми» співробітника ГПУ Сердюка

Генеральний прокурор України Юрій Луценко усвідомлював, якою є роль і місце співробітника ГПУ Сергія Сердюка в організації схем у зоні діяльності Одеської митниці.

Про це заявила голова парламентського підкомітету з питань митної справи Тетяна Острікова, передає «ДС».

«Я переконана, що генеральний прокурор усвідомлював роль і місце цієї людини (Сердюка. – ред.) в організації тих чи інших діянь у зоні діяльності Одеської митниці, в ДФС, зокрема. І те, з яким завзяттям і генпрокурор на своїх брифінгах і в інтерв’ю, і його прес-секретар виправдовуються, що ця людина була звільнена, виведена зі штату і так далі, говорить про те, що вони не могли не знати. І зараз вони від цієї людини відхрещуються», – заявила Тетяна Острікова.

Народний депутат Острікова наголосила, що після голосування парламенту за призначення Юрія Луценка генеральним прокурором вона говорила йому про те, що одеські підприємці скаржаться на тиск з боку Сердюка-Аминева.

«Я повідомляла генеральному прокурору про ці речі. Він сказав, що він в курсі і буде займатися очищенням «авгієвих стаєнь». Це питання потрібно було б адресувати генеральному прокурору – чому так погано очищаються кадри Генеральної прокуратури?», – зазначила вона.

Тетяна Острікова вважає, що, оскільки з ГПУ виходить суперечлива інформація, правду в цій ситуації знайти дуже складно. Депутат звернула увагу на те, що прес-секретар Луценка заявляє про звільнення Сердюка, але наказ досі не оприлюднено.

«З її (прес-секретаря генпрокурора Лариса Сарган. – ред.) заяв ми можемо допустити, що вони просто вивели цю людину зі штату. Це означає, що він числиться співробітником Генеральної прокуратури, має посвідчення і отримує заробітну плату. Чи обіймає він конкретну посаду із нагляду за виконанням законів, зокрема, на митниці – це зовсім не обов’язково для того, щоб він міг здійснювати неформальний, протиправний вплив на тих чи інших посадових осіб Митної служби. Наскільки я можу судити з оприлюдненої інформації, він продовжує залишатися співробітником Генеральної прокуратури. І, вибачте, має символ влади у вигляді посвідчення», – зазначила народний депутат.

Як повідомляли у ЗМІ, прокурор ГПУ Сергій Сердюк є партнером підозрюваного в контрабанді Дениса Аминева, якого нещодавно затримали співробітники ДФС за організацію викрадення контейнерів з Одеської митниці. Юрій Луценко стверджує, що звільнив Сердюка, але, за даними ГПУ, останній продовжує отримувати зарплату як прокурор.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 01:41 :56