Новини » Політика 23 серпня, 2018, 6:38
Майже кожного суддю в Україні можна покарати за одночасний розгляд кількох справ, – Горбатюк
Сергій Горбатюк
Сергій Горбатюк

В Україні майже всі судді порушують закон, розглядаючи паралельно декілька справ. За це їх можна було б притягати до відповідальності.

Про це в ефірі Громадського сказав керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

На питання про те, чому на сьогодні існує не один випадок кримінальних справ, коли вони не розглядаються по суті роками, або понад 3 роки не мають вироку, Горбатюк сказав: «На сьогодні в Україні недостатньо 3,5 тисяч суддів, і це впливає на можливість іншим суддям розглядати справи. Також є зміни в законодавство, які постійно вносяться і, таке враження, що вносяться тими, хто підозрюваний. Тому що вони не можуть за допомогою доказів довести свою невинуватість і приймають зміни, щоб максимально затягнути (справи – ред.)».

За словами Горбатюка, у Кримінально-процесуальному кодексі прописано, що в судовій системі має бути безперервність судового процесу. Це означає, що коли суддя бере на розгляд одну кримінальну справу, він має її розглядати до вироку, і не брати паралельно на розгляд інші.

«А в нас це 100% порушується, і за це можна було б притягати суддів до відповідальності. Але скажуть, що так не можна, «бо суддів мало». Але хто тоді винен? Чому з липня 2013 року по вересень 2017-го не призначалися нові судді і не продовжувався термін іншим?», – сказав він.

На його думку, справи не повинні розслідуватися по 2-3 роки, а швидше.

«А нас привчають, що це начебто нормально. Для того, щоб коли після 3 років резонанс справи спаде, можна було тихенько прийняти виправдальний вирок, або ще якісь зловживання у справі. Це неправильно. І я впевнений, що за це несе відповідальність влада», – наголосив Горбатюк.

Стаття про безперервність судового процесу прописана у Кримінально-процесуальному кодексі. Вона передбачає дії судді для того, аби справи розглядалися в розумні терміни.

Нагадаємо, що десятки скарг на суддів не розглядаються роками.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 19:06 :36