Новини » Політика 23 серпня, 2018, 14:53
Інститут національної пам’яті Польщі зайняв очікувану позицію у справі Купріяновича, – Юринець

Відмова польського інститут національної пам’яті розглядати справу історика Григорія Купріяновича була очікуваною. Бо коли чиясь хвороблива уява породжує надумані позови до суду, то мусить знайтися у справі хтось адекватно мислячий. І Інститут національної пам’яті Польщі взяв на себе цю роль, відмовивши у відкритті розслідування щодо голови Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича.

Про це завила народний депутат України, співголова групи з міжпарламентських зв’язків із республікою Польща Оксана Юринець, повідомила прес-служба нардепа.

Парламентар нагадала, що недавно під час відзначень у Сагрині (Республіка Польща) історик зробив екскурс у минуле і пригадав трагічні сторінки з українсько-польської історії. Натомість люблінський воєвода Пшемислав Чарнек «знайшов» у них заперечення злочинів проти польського народу і подав на Григорія Купріяновича до суду.

«Ситуація зависла... Але тепер стало відомо, що ІПН відмовився займатися позовом і передав справу до районної прокуратури. Там її розглядатимуть вже за зовсім іншою статтею «публічні образи польського народу». Сподіваюся, і в прокуратурі, як і в польському ІПН, знайдуться люди, які добре бачать і чують», – зазначила Оксана Юринець.

Нагадаємо, прокурор Комісії з питань кримінального переслідування злочинів проти польського народу Люблінського відділення Інституту національної пам’яті Польщі (ІНП) виніс рішення про відмову розслідувати справу виступу Григорія Купріяновича, яким голова Українського товариства нібито міг заперечити злочини проти польського народу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 10:51 :19