Новини » Економіка 23 серпня, 2018, 18:04
Експерт: Пресинг силовиків мобілізував очільника ДФС
<nbsp;>

Очільника ДФС Мирослава Продана пресинг силовиків тільки мобілізував, і якби йому дали ще час, він би подолав останній і найміцніший клан, що «сидить» на контрабанді.

Про це в блозі на сайті «Кореспондент» написав експерт у сфері національної безпеки, директор Центру досліджень проблем національної безпеки Національного університету «Острозька академія» Тарас Жовтенко.

«Луценко ще в середині минулого місяця відповів, що має «претензії» до Продана. Але доказів не надав. Немає доказів, як я розумію, і зараз. Колеги з Вінниці розповідали, що «слідчі дії» там йдуть з інтенсивністю, яку в місті не спостерігали з 37 року. «Воронки», багатогодинні допити. Але інтенсивність поки що не дала того, на що розраховував слідство. І, ймовірно, вже не дасть. Пред’являти Продану претензії щодо горіхових справ – підписуватися під тим, що він фактично чистий. Нічого іншого не знайдено, крім старих, «заказушних» і давно дискредитованих справ з розряду тих, що не доживають і до суду», – заявив блогер.

Тарас Жовтенко переконаний, що керівника фіскальної служби ситуація із пресингом силовиків лише мобілізувала.

«На мою думку, противники Продана недооцінили, вважаючи просто «людиною Гройсмана», якого він вивіз з рідного регіону. Ніхто не звернув увагу, що у начальника ДФС дуже жорсткий, бійцівський характер. Він, по суті, один на один виходить з дуже сильними суперниками – чемпіонами, які раніше вважалися непереможними. У минулому році з подачі Продана взяли Вадима Альперіна, легенду контрабандного бізнесу. Багато років ніхто з силовиків не міг і підійти до його офісу. Цього року Продан розгорнув війну проти другого найбільшого клану контрабандистів – Аминева-Сердюка. Заарештована одна партія контейнерів на мільйони доларів, друга. Ці люди не просто працювали під «прокурорським» дахом. Вони його продавали іншим контрабандним кланам», – написав експерт.

Тарас Жовтенко певен, що противники керівника ДФС розуміють – час працює на Продана.

«Якби Продану дали ще час, він би перегриз горло і останньому, найміцнішому клану, що сидить на контрабанді – групі Грановського-Куршутова. І відразу б став національним героєм, оскільки всім давно очевидно, що контрабанда та контрабандні клани – один з фундаментів української корупції. Думаю, вороги Продана розуміють: час працює на нього, він сильнішає... У Продана є дуже сильна підтримка всередині самої Фіскальної служби. За півтора року він зміг сформувати досить сильну команду і в разі, якщо його противники перейдуть «червону межу», і ми станемо свідками відвертого свавілля, на його підтримку виступлять, у тому числі, співробітники спецпідрозділу «Фантом», які борються з контрабандою на лінії фронту», – резюмує експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 01:15 :42