Новини » Економіка 23 серпня, 2018, 17:05
Економічний експерт про ажіотаж навколо кредиту МВФ: борги мають чи не всі держави світу
ZIK
ZIK

Ймовірно, кредит від МВФ стане сигналом, який приведе в Україну гроші від Світового банку та ЄС. Боргів не варто боятися, адже їх мають ледь не всі країни світу. До слова, найбільші позики набрали США та Японія.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив економічний експерт Максим Праздніков.

«Протягом останніх десяти чи п’ятнадцяти років у нас постійно дефіцит у бюджеті. Тому ми живемо у борг і нарощуємо його», – каже експерт.

Він звертає увагу на те, що все ж були моменти, коли Україна нарощували свої статки.

«З 2005 року у нас росли золотовалютні резерви. Втім, згодом ми почали «спалювати» статки у підтримку національної валюти. Можливо, якщо девальвація гривні була більш плавною, ми б не отримали різкий результат», – говорить Максим Праздніков.

Водночас, експерт переконаний, що український борг – це не трагедія, адже безліч країн так живуть.

«Як би парадоксально не було, але один з найбільших боржників – це США. Часто тут у приклад ставлять і Японію. Питання полягає у структурі боргу. Тобто, чи він у національній валюті, чи доларах і євро. Важливим є і термін позики, ставка по якій треба повертати гроші», – пояснює економічний експерт.

Він наголошує на останніх двох пунктах, бо переконаний, що саме там в України найбільші проблеми.

«Відсоток, під який нам позичили гроші, вищий, ніж у наших сусідів, але я не можу сказати, що він критичний», – каже Максим Праздніков.

Окрім того, він вважає, що зараз Україна переживає «дуже цікавий час», адже 2018-2019 роки – це час виплати зовнішніх боргів.

«Цей рік на власних резервах ми ще дотягнемо. А от 2019-го повертатимемо гроші зовнішнім кредиторам. Запасів дуже мало», – підкреслює експерт.

Максим Праздніков пояснює, чому питання кредиту від МВФ є настільки важливим.

«Гроші від Фонду не йдуть у бюджет країни, вони відправляються у резерв. Втім, з іншої сторони, після цього зможемо отримати кошти від Світового банку, ЄС, а також вийти на зовнішні ринки позик, так як було це у 2017 році. Тоді, фактично, три мільярди ми притягли і розтягнули наші борги на п'ятнадцять років під нижчу ставку, яка була на початку», – розповідає експерт.

Як наголошувалось, гроші МВФ потрібні Україні передусім для розрахунків зі старими кредитами. У 2019-2020 роках обсяги погашень лише за державним боргом становитимуть близько 14 мільярдів доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 04:09 :37