Новини » Суспільство 23 серпня, 2018, 16:29
День незалежності перетворюється з офіціозу на важливе свято, – соціологія

Останні соціологічні опитування свідчать, що повільно, але все ж таки День незалежності, особливо для молоді, перетворюється з державного офіціозу чи простого вихідного на важливе свято. Так само все більше мешканців України підтримують саму незалежність.

Так, нещодавнє опитування «Рейтингу» показало, що 79% респондентів підтримали б зараз її проголошення, а в 2012 році таких було лише 62%.

Соціолог, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна визнає, що за роки незалежності саме релігійні свята стали лідерами та потіснили радянські. Вони є більш особистісними та певною даниною моді.

«Але цифри свідчать, що День незалежності теж є важливим для людей. До держави, як до органу управління, ставлення погане. А до держави, як країни, ставлення позитивне», – зауважує соціолог. Тому і така «серединна» оцінка свята незалежності.

Ірина Бекешкіна називає логічним те, що для молодого покоління воно є важливішим, ніж для старшого, яке подекуди ностальгує за СРСР.

Соціолог додає, що зараз серед молоді набагато більше людей з вищою освітою (безвідносно до її якості), ніж у старшого покоління, звідси і разюча різниця у ставленні за рівнем освіти, – передає ВВС Україна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 14:31 :29