Новини » Політика 23 серпня, 2018, 18:59
День Незалежності – це не тільки військовий парад, але й звернення до традицій та історії, – Мішин
ZIK
ZIK

У 90-91роках свій День Незалежності Україна відзначала в червні. Ця дата більше відповідала тим переконанням, за які боролися патріоти з часів Перебудови.

Таку думку висловив виконавчий директор Київського інституту мирних досліджень Андрій Мішин у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Безумовно, Україна як незалежна держава поступово стає на ноги. Але хочу зауважити, що для багатьох країн День Незалежності – це не тільки військовий парад і демонстрація сили, але й звернення до традицій та історії», – підкреслив Андрій Мішин.

На думку експерта, Україна здобула незалежність завдяки путчу «ГКЧП» і протистоянню в Москві.

«Сьогодні ми не згадуємо трьох молодих хлопців, яких задавили в тунелі в результаті повстання. А коли говоримо про День прапора, то мало хто пам’ятає, що це відповідь на те, що росіяни 22 серпня ввели свій День прапора, з яким Єльцин залазив на БМП.

У 90-91 роках свій День Незалежності Україна відзначала в червні. Ця дата більше відповідала тим переконанням, за які боролися патріоти з часів Перебудови. Тоді як День Незалежності 24 серпня, який ми відзначаємо тепер, дістався Україні майже безкоштовно», – вважає Андрій Мішин.

Утім народний депутат Ігор Мірошниченко не погодився з думкою, що незалежність дісталася Україні безкоштовно.

«Путч «ГКЧП» і розпад Радянського Союзу, в результаті якого Україна отримала незалежність, – це тільки наслідок боротьби протягом багатьох століть, коли Україна намагалася здобути свою незалежність. Українці помирали за свободу і на початку 20-го століття, і набагато раніше до того.

Тоді як початок 90-х років – це уособлення всієї столітньої боротьби. Але ми маємо пам’ятати, що незалежність просто так нікому не дається, тому ми повинні продовжувати її захищати і відстоювати. Сьогодні українці так само борються за неї на Донбасі, захищаючи східні кордони держави!» – наголосив Ігор Мірошниченко.

Як повідомлялося, до 24 серпня Інститут національної пам’яті підготував матеріали, які розкривають, як Україна 100 років боролась за відродження державності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 02:09 :55