Новини » Економіка 23 серпня, 2018, 2:30
Андрій Герус відреагував на сьогоднішнє рішення НКРЕКП щодо формули «Роттердам +»
ZIK
ZIK

Скасування постанови НКРЄКП щодо формули »Роттердам+» – це технічне рішення, адже з 1 липня 2019 року має запрацювати закон, який не передбачає можливості регулювання цін.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт ринку енергетики Андрій Герус.

Як повідомлялося, на сьогоднішньому засіданні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, прийняла рішення про скасування постанови №289 від 03.03.2017 року «Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії», більш відомого під назвою «Роттердам +». Рішення набуде чинності з початком дії нового ринку електроенергії.

Відповідаючи на запитання ведучої, що означає сьогоднішнє рішення НКРЕКП, пан Герус сказав, що не сталося нічого, це технічне рішення, воно має бути просто в рамках закону.

«З 1 липня 2019 року має вступати в силу закон. Закон говорить, що не має бути регулювання ціни виробників. Хоче регулятор чи не хоче, він не зможе з 1 липня наступного року встановлювати ніяких цін. Вступає в силу закон, дія закону сильніша ніж якісь постанови НКРЕКП», – зазначив експерт.

За його словами, в рамках своїх повноважень наступні 10 місяців регулятор не поміняв нічого. Тому сьогоднішня постанова це – технічне рішення, пусте з точки зору змісту і впливу на кінцевого споживача.

«Регулятор має право встановлювати тарифи виробникам до цієї дати. Відповідно він може встановлювати ці тарифи за формулою Роттердам+, за формулою Роттердам без плюса, або Роттердам-, це його повноваження. А до нового закону, вся відповідальність лежить на регуляторі і його задача встановити справедливу формулу. Формула яка є дає кожного місяця 1,2 мільярди гривень надприбутків і відповідно 1 мільярд йде компанії ДТЕК Ріната Ахметова. Цим регулятор мав би займатися», – зауважив Герус.

Також пан Герус додав, що зараз в країні є енергетична монополія, 80% всього вугілля видобуває компанія ДТЕК і ця компанія отримує надприбутки. Вона продовжує зміцнювати свою монополію.

«Якщо на ринку будуть монополії і їх держава перестане регулювати то відповідно конкуренції не буде. Очевидно, що буде з таким ринком, якщо його відпустити у вільне плавання. Тому вже сьогодні треба приймати правильні рішення», – переконаний експерт ринку енергетики.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 17:00 :11