середа, 22 серпня, 2018, 21:40 Політика
Юрій Вітренко пояснив позицію Нафтогазу щодо тарифу на газ
ZIK
ZIK

Нафтогаз завжди виступав за конкурентне ціноутворення, щоб ціни складалися на вільному ринку внаслідок співвідношення попиту й пропозиції. Це найкращий варіант.

Про це в ефірі програми « HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів комерційний директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів передбачив три основні сценарії розрахунку ціни на газ для населення.

«Позиція Нафтогазу завжди була дуже послідовною. Ми завжди виступали за конкурентне ціноутворення, щоб ціни не виставляв уряд, а щоб вони складалися на вільному ринку внаслідок співвідношення попиту та пропозиції. Ми вважаємо, що це найкращий варіант», – зазначив комерційний директор НАК «Нафтогаз України».

Відповідаючи на запитання ведучої, про які ціни йде мова, і яку ціну гість програми вважає адекватною, пан Вітренко сказав, що конкретне ціноутворення – це певне співвідношення попиту та пропозиції на конкретний день.

«Коли ціни конкурентні, тоді люди вирішують, скільки вони будуть споживати газу, а виробники вирішують, скільки його видобувати, і після цього тільки зрозуміло, яка є ринкова рівновага, і яка має бути ціна. Зараз, наприклад, не ринкове ціноутворення, уряд визначає ціну, відбувається спотворене споживання газу. Люди можуть споживати не ефективно, ми знаємо, що газ крадуть посередники, більшість з яких контролює Фірташ», – переконаний Вітренко.

Також пан Вітренко додав, що «Нафтогаз» ніколи не підтримує будь-яке регулювання цін. За його словами, є дуже успішний приклад, коли у 2015 році відмінили регулювання ціни на оптовому ринку.

«Тоді не було жодних проблем із оптовою ціною, всі були задоволені нею, бо була реальна конкуренція. Нафтогаз втратив повністю своє монопольне становище, ми спеціально це робили, бо це приклад того, як потрібно робити», – прокоментував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 17:16 :58