Новини » Суспільство 22 серпня, 2018, 11:33
Як без стресу зустріти 1 вересня. Поради від Уляни Супрун

Міністерство охорони здоров’я України запропонувало поради, як психологічно підготуватись та ввійти в навчальний рік без стресу для дитини та батьків.

Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Багато хто з нас з жахом згадує період, коли літні канікули завершувались і наступав час повертатись до школи. Справді, після майже трьох місяців відпочинку важко налаштуватись на робочий настрій як батькам, так і дітям. Разом з психологом Вікторія Горбунова підготували кілька порад, як підготуватись психологічно та ввійти в навчальний рік без стресу для дитини та батьків», – зазначила вона.

Зокрема, виконуюча обов’язки міністра радить:

Поступово відновлюйте шкільний розпорядок дня

Адже на канікулах дітям зазвичай дозволяють пізніше лягати і довше спати, що також непогано і необхідно для відпочинку. Перехід на новий режим може створити додатковий стрес на початку навчального року, тому варто починати заздалегідь.

Повноцінний сон для дитини – надзвичайно важливий. Дослідження вказують, що регулярний режим сну у ранньому дитинстві пов’язаний з когнітивною діяльністю та може позитивно впливати на здоров’я протягом усього життя.

Почніть готуватись до занять заздалегідь

Важливо не робити цього зненацька, а покроково домовлятись про це з дитиною. Переконайтесь, що завдання дитині цікаві та не виснажують її. Дуже важливо не примушувати дитину до занять, особливо, якщо вона втомлена після активного дня, у поганому настрої або має інші плани. Після навчання також заплануйте щось цікаве і бажано активне, наприклад, велопрогулянку.

Створіть книгу спогадів про літній відпочинок

Це може стати доброю передшкільною традицією та частиною сімейного ритуалу. Спогади можна оформити у вигляді презентації з відео та фото всього, що відбувалося влітку.

Такі сімейні ритуали допомагають покращувати емоційний клімат в сім’ї та сприяють ефективному ранньому розвитку дитини – збагаченню словникового запасу, емоційному розвитку, формуванню соціальних та академічних навичок.

Складіть список цілей на наступний рік

Дітям подобаються своєрідні «новорічні резолюції», коли вони перед навчальним роком складають для себе перелік обіцянок (цілей, планів), яких хочуть дотриматись, та домовляються з батьками про винагороди – в разі, якщо цілей вдасться досягти.

Варто нагадати дітям, що школа – це не лише уроки, а й зустрічі з друзями та нові цікаві знання.

І початок шкільного року – це не так страшно, якщо бути готовим!

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:18 :03