США, Британія та Франція обіцяють вжити заходів проти Сирії за хімічні атаки

Сполучені Штати, Велика Британія і Франція пообіцяли вжити заходів проти сирійського уряду в разі використання ним хімічної зброї.

Про це йдеться в спільній заяві трьох країн, в зв’язку з п’ятою річницею хімічної атаки в Східній Гуті, пише «Європейська правда».

Три країни заявили, що вони «відреагують відповідним чином», якщо в майбутньому повториться використання хімічної зброї.

«Як ми продемонстрували, ми будемо належним чином реагувати на будь-яке подальше використання хімічної зброї сирійським режимом, яке мало такі руйнівні гуманітарні наслідки для сирійського населення», – йдеться в заяві.

Країни закликав прихильників президента Башира Асада «визнати, що безперешкодне використання хімічної зброї будь-якою державою є неприйнятну загрозу безпеці для всіх держав».

21 серпня 2012 року в результаті атаки з використанням нервово-паралітичного газу зарин в Гуті, передмісті Дамаска, загинули близько 300 осіб. Використання зарину призвело до угоди між США і Росією про ліквідацію хімічної зброї Асада, що запобігло військові удари США в Сирії.

 

Loading...