Співголова Ради волонтерів пояснила, як працюватиме Міністерство ветеранів

ZIK

Міністерство ветеранів мало би працювати за американською моделлю і базуватися на трьох головних китах: охорона здоров’я ветеранів, сфера психосоціальної адаптації та питання вшанування пам’яті та меморіалу.

Таку  думку висловила співголова Ради волонтерів Леся Василенко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Леся Василенко зауважила, що коли 23 березня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман завив про те, що створюється міжвідомча група щодо відкриття Міністерства ветеранів, то вона так і не була створена.

Утім, саме в той момент проявили ініціативу представники громадських організацій, деякі ветерани та колишні державні службовці. Як наслідок, виник проектний офіс щодо створення такого органу.

«Ми працювали над структурою, над директоратами та політикою, яку має розвивати Міністерство ветеранів. Зокрема працювали над тим, як забезпечити можливість саме для ветеранів, щоб вони були чиновниками в цьому органі.

За нашою структурою, Міністерство мало би працювати за американською моделлю і базуватися на трьох головних китах. Це – це охорона здоров’я ветеранів, сфера психосоціальної адаптації та питання вшанування пам’яті та меморіалу.

Кожен із цих напрямів має багато підрозділів. Зокрема, якщо це охорона здоров’я, то сюди ж входить і питання забезпечення ліками, і доступ до лікувальних закладів, і тому подібне. Якщо це сфера психосоціальної адаптації, то тут передбачається і пошук роботи, і підтримка ветеранів у реалізації власної справи», – пояснила Леся Василенко.

Також розробник проекту зауважила, що Міністерство ветеранів потрібне також для того, щоб акумулювати всі кошти, які виділятимуться на підтримку ветеранів.

«Окрім бюджету держави, є ще й позабюджетні кошти, які часто залучаються додатково для підтримки того чи іншого проекту. Так, наприклад, у наших партнерів зі США, Канади чи Великобританії немає єдиного органу державної влади, який би виділяв кошти на реалізацію програм в Україні.

Тому створення Міністерства ветеранів значною мірою вирішило б питання пошуку коштів. Зокрема сьогодні на Міжнародному форумі волонтерів і ветеранів виступала посол США, яка привітала створення такого органу в Україні, адже США готові надавати підтримку розвитку ветеранської сфери», – підкреслила Леся Василенко.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко знову наполягає на необхідності створення Міністерства у справах ветеранів. Про це голова держави заявив, відкриваючи Міжнародний волонтерський і ветеранський форум «Там, де ми – там Україна».

загрузка...
загрузка...
Loading...