Новини » Політика 22 серпня, 2018, 15:18
Політтехнолог: Для Путіна Сенцов є пішаком, яким розігрують питання санкцій
ZIK
ZIK

У Росії існує давня практика взяття заручників, за допомогою яких, можна досягати певних цілей. Зокрема, зараз таким бранцем є Олег Сенцов, яким намагаються зменшити санкції США та Єфросоюзу проти РФ.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політтехнолог Тарас Загородній.

«Для Путіна український режисер Олег Сенцов є пішаком, яким розігрують питання санкцій і про це не варто забувати. Фактично, логіка така: якщо знімають санкції, він випускає бранця», – сказав Загородній.

До того ж, за його словами, брати заручників і вести з допомогою них гру – це давня російська тактика, яка зовсім не змінилася. Хоча, будь-яка увага заходу впливає на РФ, адже можна простежити, що російські політики все ж хвилюються.

«Російський омбудсмен Тетяна Москалькова, яка є лейтенантом чи генерал-майором міліції, постійно говорить, що все нормально та показує фото ув’язнених. Звісно, є багато відмовок з російської сторони і ми бачимо що їх з’являється ще більше, але це говорить про те, що тиск Заходу все ж діє. Бо у Росії шукають нові причини тримати політв’язнів під вартою», – наголосив він.

Також, на його думку, фігура Сенцова, насправді вибивається із загальної канви, тому що він є етнічним росіянином, а його родина підтримує «велику імперію».

«Багато з родичів Сенцова навіть мають стосунок до російських спецслужб. Також існує юридичний казус, адже йому, фактично, нав’язали російське громадянство, яке він не отримував і тепер там заявляють, що він громадянин Росії, хоча сам Сенцов це заперечує», – зазначив Загородній.

Тому експерт вважає, що Росія розуміє: режисер не зможе грати ту роль, яку намагалася, грати, наприклад, Савченко щодо національного героїзму. Тому зараз Сенцовим намагаються зіграти ним, в якості обміну на послаблення санкцій.

«Звичайно, що відкритих заяв не було, бо Росія про це відкрито не скаже, але її дипломати будуть знаходити 155 відмовок. Зокрема, що Сенцов має сам написати лист-прохання про помилування. Тому стара практика взяття заручників і гра їхніми долями не є для Росії чимось новим», – наголосив політексперт.

Нагадаємо, уже минуло 100 днів, відколи режисер Олег Сенцов оголосив про безстрокове голодування. Акцію він розпочав 14 травня  з вимогою звільнити всіх громадян України, засуджених у РФ до тюремних термінів за сфабрикованими справами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 14:26 :08