Новини » Суспільство 22 серпня, 2018, 20:10
Поліції бракує 40% особового складу, – голова Українського юридичного товариства
ZIK
ZIK

В Україні зруйнували стару правоохоронну систему і не побудувати нову. Тому в нас проблема з кадрами, які не завжди є фаховими.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив адвокат і голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

«На сьогодні у поліції бракує близько 40 відсотків особового складу. Така проблема із людьми виникла тому, що зруйнувавши стару систему, в Україні так і не збудували нову», – сказав Березюк.

Бо, за його словами, дуже важко швидко навчити співробітників правоохоронних органів професійним навичкам – неможливо.

«Якщо набрати абсолютно нових людей і за короткий термін намагатися їх підготувати, то це ще нікому не вдавалося», – додав він.

На його думку, ще однією проблемою є український Кримінально-процесуальний кодекс. Адже сьогодні на одного слідчого припадає в середньому 400 кримінальних справ.

«Неможливо об’єктивно розслідувати справи через завантаженість. Тому суди ухвалюють у тому числі виправдальні вироки. Тому що слідчий фізично не в стані розслідувати таку кількість справ», – зазначив Березюк.

Також є проблеми і в Генеральній прокуратурі, де структурою керує людина без юридичної освіти. Тому, мабуть, складно добитися нормального керівництва цим органом. Тому що є цілий ряд проблем.

«У нас недосконала судова система, тому що недосконала правоохоронна система, і про це знають всі. Але сьогодні найбільша проблема, що в державі немає концепції, як реформувати правоохоронні органи та взагалі систему правосуддя. Бо коли ми говоримо про правоохоронні органи і вважаємо, що відбулася реформа, то це не так. Адже надягнути на співробітників поліції форму 5.11 і набрати ентузіастів, фізично не маючи можливості їх навчити чомусь за короткий період, то мабуть все ж є проблеми», – наголосив він.

Нагадаємо, журналіст і медіаменеджер Віктор Шлінчак заявляв, що для нього питання щодо призупинення чи уповільнення реформ правоохоронних органів постало, коли пішли грузинські реформатори, які намагалися на український грунт перекласти грузинські реформи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 01:38 :43