середа, 22 серпня, 2018, 15:08 Політика
Політолог заявила про можливе закінчення війни після виборів
ZIK
ZIK

При нинішній ситуації в України є два варіанти закінчення війни: повертати окуповані території на наших умовах, або ж капітулювати на умовах Росії, втративши суверенітет. Коли ж Кремль зрозуміє, що не може нав’язати нам свій варіант, то поставить під питання взагалі усю доцільність цієї війни.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила політолог Олеся Яхно.

«Ми можемо не програти війну Росії – це те, що від нас залежить. Заяви, що вся проблема у тому, щоб потрібно привести до влади політика або політичну силу, які відразу ж припинять війну, звучать так, начебто, її почали саме ми і в наших повноваженнях її закінчити», – підкреслила експерт.

Вона переконана, що ці всі заяви – брехня. Мовляв, за нинішніх обставин ми можемо лише не погодитись на умови, які пропонує Росія – капітуляцію.

«Капітуляція – це така «лайт-версія» миру на кшталт «Путін введи війська». Тобто, я маю на увазі, що за таких умов ми повністю потрапляємо під контроль Росії, втрачаємо суверенітет. Коли кажуть, що хтось може прийти до влади і нав’язати мир, це брехня», – наголосила Олеся Яхно.

За її словами, сьогодні можемо лише або на наших умовах повертати окуповані території, або капітулювати на умовах, які виставляє Російська Федерація.

«Таким чином ключі від миру – саме в Росії. Якщо вона захоче припинити війну, то візьме і припинить її. Але, разом із тим, ключі від того, аби не програти цю війну, маємо ми. І ми за останні 4 роки не погодились на умови Росії», – каже політолог.

Також вона зазначила: тепер перед Росією постає перед ситуацією, що коли Україна втримається і пройде ризиковий етап, коли є всі шанси, що РФ через окремих політиків може нав’язати нам капітуляцію, виникне запитання, для чого кремлеві взагалі ця війна.

«Якщо вони нічого не можуть отримати, не можуть нав’язати Україні свій варіант, при цьому перебувають під постійно зростаючим санкційним списком. Цей список впливає на економіку держави, підриває її. То заради чого це все?», – наголосила фахівець.

Вона переконана, що коли Росія зрозуміє, що не може тиснути на Україну, яка є невразливою перед нав’язуваними їй варіантами, тоді сама доцільність війни для РФ зникне.

«Вони не зможуть з цього нічого отримати, не зможуть нав’язати ідею необхідності федералізації України. Тому тут часу, аби ця ситуація врешті-решт стала зрозумілою, залишилось не так багато – до закінчення періоду виборів. Якщо Росія не зможе нав’язати свій сценарій, то автоматично змушена буде піти», – запевнила Яхно.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко заявив, що Україна не прийматиме кабальні російські умови для досягнення миру та припинення бойових дій на окупованих російськими бойовиками територіях нашої держави.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 04:06 :28