Новини » Політика 22 серпня, 2018, 15:21
НАБУ відкрило нове провадження, де фігурують Дубневичі, за зверненням журналістів ІА ZIK
Фото з фейсбуку Ярослава Дубневича
Фото з фейсбуку Ярослава Дубневича

15 серпня 2018 року Солом’янський районний суд м. Києва за клопотання НАБУ та САП надав дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування №52018000000000622 від 26 червня 2018 за ознаками кримінальних правопорушень, а саме: легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом; декларування недостовірної інформації та незаконне збагачення. Судячи з переліку підприємств, де дозволено вилучати документи, це рішення стосується народних депутатів Богдана та Ярослава Дубневичів, в чиїх деклараціях вони внесені, як особиста власність або власність їх родичів. Саме щодо двох фірм з цього переліку ще у жовтні 2017 року журналісти ІА ZIK скеровували повідомлення про корупцію у НАБУ та НАЗК.

Про це стало відомо з ухвали суду.

У клопотанні детективів та прокурорів йдеться про те, що фігуранти провадження, ймовірно Богдан та Ярослав Дубневич, та члени їх родини мають не підтверджені джерелом походження прибутки:

«В ході досудового розслідування встановлено обставини, що можуть свідчити про подання до декларацій за 2015-2017 роки завідомо неправдивих відомостей по декларуванню у своїй власності та власності членів сім’ї грошових коштів, походження яких документально не підтверджується, а розмір у 4 рази більший за розмір сукупного офіційного доходу отриманого цими депутатами та членами їх сімей за період з 01.01.1999 по 31.12.2015 роки, а також недекларуванню нерухомого майна (земельних ділянок, нежитлових приміщень, квартир), корпоративних прав суб’єктів господарської діяльності, а також доходу, отриманого у формі дивідендів та від здачі майна у лізинг, що перебувають у власності членів їх сімей».

Також йдеться про витрати, що значно перевищують задекларовані доходи:

«Цими особами, а також членами їх родин, у період 2016- 2017 років здійснено витрати, які значно переважають отримані за вказаний період доходи, що може свідчити про набуття ними у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами».

Далі в ухвалі йдеться про основні активи, які власне і підштовхують до того, що йдеться про братів Дубневичів:

«В результаті аналізу відомостей ДФС України (1-ДФ) про доходи цих осіб і членів їх родин, а також, в результаті аналізу поданих ними електронних декларацій, встановлено, що вказані особи є бенефіціарними власниками, а також учасниками багатьох товариств, серед яких ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ», ТОВ «Корпорація КРТ», ТОВ «Енергія», ТОВ «АПП «Львівське» та ін. Від деяких з зазначених товариств згадані особи отримували доходи».

З метою підтвердження або спростування фактів належності братів Дубневичів та членів їх родин до бенефіціарних власників чи учасників вказаних вище товариств у детективів виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до речей та документів ще ряду підприємств:

ТОВ «Гарант-Львів», ТОВ «Глинянська вежа», ТОВ «Джеб», ТОВ «Нічний Львів», ТОВ «Ансвіт», ТОВ «Енергія Консалтинг», ТОВ «Цетуля Солар», ТОВ «Круаель», ТОВ «Львівська газета вісник міста», ПП «ТРК «Галицька столиця», ТОВ «ФК «Енергія-Інвест», ТОВ «ТРК «Галичина», ТОВ «Галнет», ТОВ «Гал-ТБ», ТОВ «Ліг Енергія», ТОВ ТЦ «Роксолана», ТОВ «Львівбудмакс-Інвест», ТОВ «НДКБМ «Ангеліка», ГО «ОПЛ «Крок», Редакція газети «Крок».

Ці дані дозволять виявити можливе отримання ними чи їх близькими особами коштів від діяльності цих підприємств або ж внесення коштів у їх статутний капітал, а також підтвердити або спростувати інші обставини, які підлягають встановленню під час досудового розслідування. Отримана інформація, в свою чергу, буде використана як докази у кримінальному провадженні».

Нагадаємо, журналісти ІА ZIK надіслали повідомлення про корупцію у НАБУ ще у жовтні 2017 року. Стосувалося воно ТОВ «Джеб» та скандального закладу «Панська чарка» (ТОВ «Глинянська Вежа»), які перебувають у співвласності Тетяни Дубневич, але не були внесені у декларацію її чоловіка народного депутата Богдана Дубневича.

Слід відзначити, що ІА ZIK, водночас зі зверненням у НАБУ, скеровував листа про порушення в декларуванні Богдана Дубневича і у НАЗК. Але, впродовж практично річної робота Агенства вдалося лише перевірити декларацію та почати готувати її висновки. Навіть в останній відповіді на запит вони повідомляють, що висновки не готові. Тобто алгоритм, коли НАЗК оперативно перевіряє декларації та подає дані перевірки в НАБУ, яке надалі проводить слідчі дії, не спрацьовує. А детективи повинні робити роботу фактично паралізованого НАЗК.

Також, слід відзначити, НАБУ підготувало це провадження паралельно з іншим великим розслідуванням, яке стосується зловживань з закупівлями природного газу ТОВ «Енергія Новий Розділ» та ТОВ «Енергія Новояворівськ», про які згадуються і у цій ухвалі суду і кінцевими бенефіціарними власниками яких також є Богдан та Ярослав Дубневичі. У червні детективи отримали доступ до рахунків цих підприємств, а у серпні їх активи були арештовані та передані в управління АРМА. Саме така успішна робота новоствореного агентства призвела до того, що Ярослав Дубневич разом з екс-регіоналами та фігурантами справ НАБУ звернулись у Конституційний суд з поданням про незаконність діяльності АРМА.

Аналітична група ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 16:51 :19