середа, 22 серпня, 2018, 13:39 Суспільство
Колишній боєць розповів, як його підрозділ «множили на нуль» за розкриття контрабанди в АТО
ZIK
ZIK

Один із підрозділів Сил спеціальних операцій, у якому був і доброволець Сергій Ульянов, викрив контрабанду золота з окупованої території. Про це солдати доповіли командиру Віталію Пікуліну. Однак, замість виконання своїх обов’язків, той почав мститися.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів старший солдат Сил спеціальних операцій Сергій Ульянов.

«Моя акція самопідпалу мала привернути увагу військово-політичного командування і громадськості. Від 2016 року ми не можемо довести свою правоту через кумівство в армії», – зазначає солдат.

Він розповідає про те, як його підрозділ виявив корупційну схему, пов’язану із контрабандою золота у зоні АТО.

«З 2015 року ми зачислені в один з підрозділів ССО. Так, виконуючи завдання, виявили факти, які вказують на участь офіцерів при штабі АТО в контрабанді. Йшлося про незаконний вивіз золота з окупованої території на нашу. Ми почали збирати інформацію, а коли картина більш-менш прояснилася, доклали про це командуванню, а саме –  повідомили полковника Пікуліна», – пригадує Сергій Ульянов.

Та, за його словами, після того, як солдати підрозділу доповіли про контрабанду серед офіцерів, їх перевели в інший пункт дислокації, у значно гірші умови.

«Нас перевели в Очаків. Там з нами відбулися речі, які в голові не вкладаються. Умови проживання були жахливими: намети протікали, душу і питної води ми, фактично, не бачили, харчування теж бажало кращого. Тому через деякий час ми пожалілися військовій прокуратурі. На наш погляд, злиденні умови – це своєрідна помста. Згодом, командир частини заявив, що отримав від Пікуліна наказ «помножити групу на нуль», тобто психологічно знищити її, а потім розформувати», – зазначає військовий.

До того ж Сергій Ульянов звертає увагу на те, як нахабно повелися із його грузинськими побратимами.

«Їх просто вигнали із частини, не виплативши гроші. У солдат забрали військові квитки, мовляв, хлопці, чимчикуйте звідси геть. Ці люди – одні із перших, хто заключили контракт зі ЗСУ. Вони гарячі і не розуміли, як можна так ставитися до тих, хто з 2014 року добровільно воює. Тому вони поїхали, а без них в групі залишилося одинадцятеро», – підкреслює військовий.

Він додає: усі обіцянки перевести солдат у інший підрозділ, виплатити гроші, видати довідки про учасника бойових дій виявились нездійсненими.

«Проти мене відкрито кримінальне провадження щодо непокори. Мовляв, ми не виконали волю командирів. Пам’ятаю, як нас вигнали на вулицю, без будь-яких документів. Ми зверталися у військову службу правопорядку, писали командуючому ССО Луньову, а також стукали до журналістів. Після цього, в грудні 2016 року, відкрили ще кримінальне провадження, начебто, через те, що ми самостійно покинули військову частину. Згодом ГПУ заявила, що ці справи проти нас закриті через відсутність кримінальної складової в наших діях», – каже Ульянов.

Він пояснює: проблема у тому, що цілий підрозділ незаконно, грубо порушуючи правила, викинули зі списку військовослужбовців частини.

«Ще у 2016 році нас викинули зі списків військової частини незаконно. Нам не видали документи, атестати, гроші. Після літньої акції голодування під Міноборони, намагаючись вийти зі ситуації, командування перевело нас в іншу частину і знову незаконно викинуло», – наголошує доброволець.

Крім того, солдат згадує, як у грудні 2016 року була робоча зустріч з міністром оборони, під час якої розробили алгоритм дій.

«Відповідні розпорядження видали всім, зокрема Луньову. Втім, ніхто нічого не збирався робили. Я подзвонив помічнику міністра оборони і він пояснив, що правильно нас звільнити не можуть, бо проти командирів відкриють кримінальні провадження. Є навіть запис нашої розмови», – каже Ульянов.

Нагадаємо, 26 липня, у Києві на пікеті під Міноборони доброволець Сергій Ульянов вчинив самопідпал. Він вимагав визнання рівних прав добровольців із учасниками бойових дій. 

Водночас у Міністерстві оборони заявили, що акція самопідпалу – тиск на хід судового засідання навколо позову Ульянова проти відомства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 07:02 :31